Saated

VIDEO | „Pealtnägija“: Raja Teele osatäitjast on saanud Hiina vaimsete praktikate õpetaja (10)

Toimetas Helen Pentsa, 29. november 2017, 21:05
Foto: Kalev Lilleorg
Tänaõhtune „Pealtnägija“ tõi meieni, mis on saanud Riina Heinast - naisest, kes mängis filmis „Kevade“ Raja Teelet.

Pole palju neid filme, mida Eesti rahvas nii palavalt armastaks nagu „Kevade“ - see on valitud Eesti sajandi filmiks, Arno ja Teele Eesti sajandi filmipaariks. Ehkki rahva armastus filmi vastu on kustumatu, on Raja Teele osatäitja Riina Hein hoidnud üllatavalt madalat profiili ja andnud vähe intervjuusid. Viimati nägime teda viie aasta eest Eesti filmi sajandiauhindade galal.

Riina Hein tõdeb „Pealtnägijale“, et üks põhjus, miks ta on avalikkusest eemale hoidnud, seisneb temaga kaasas käivas rollis. „Mul on kahju sellest, et mõnikord ma tunnen, et mind pole olemas. On olemas see osatäitja ja mina ei tunne, et mina oleks seal olnud oluline,“ sõnas ta.

Naine on tegutsenud kaua filmimaailma kulisside taga nii toimetaja, produtsendi kui režissööri rollis. Nüüd on ta peaasjalikult Hiina vaimsete praktitkate õpetaja. „See oli juba nõukogude ajal, kui ma ostsin mingi Saksa DVs välja antud raamatu ja hakkasin sealt lihtsalt venitusharjutusi tegema. Aga need taiji ja qigong, millega ma olen pikemalt tegelenud – need on jõudnud kummalisi teid pidi. Taiji jõudis minuni, kui ma olin „Kuulsate ja kummaliste“ saates ja grimmitoas hakkas grimmeerija mulle sellest rääkima ja see kõnetas mind,“ rääkis ta.

Pärast seda, kui Hein läbis Hiinas vastava kursuse, hakkas naine sel alal Eestis ise tunde andma. Täna on nende teadmiste õpetamine tema põhitöö.

;