Poepidaja Tiiu Aunapuu. (Kuvatõmmis / TV3)

Lääne-Virumaal asuva külapoe pidaja, kes on seda ametit pidanud juba paarkümmend aastat, muretseb riigipoolsete nõudmistega tekkivate lisakulude pärast.

Alkoholimüük on vähenenud, samas aga on oodata tubakaseaduse jõustumist, mis nõuab sigarettide väljapaneku piiramist. Poepidajale tähendab see uusi investeeringuid, et letid ümber korraldada. Tiiu Aunapuu, kes on poodi pidanud paarkümmend aastat, rääkis TV3 "Seitsmestele", et tubakatoodete peitmine tähendab seda, et sigarette tuues jääb kauplusesaal valveta, kuna poes on tööl kas ainult tema või tema abiline. Aunapuu leiab, et pood on inimestele suhtlemiskohaks ja arvab, et riik võiks väikepoodnike toetada, et nad suudaksid kauplusi paremas korras hoida.

Ostjad, kohalikud prouad, arvasid, et külapoodi on kindlasti vaja. Poes käiakse paar korda nädalas, et osta leiba, saia, piima ja muud lihtsat toidupoolist. Kõigil ei ole ka autot, et kaugemal poes käia. 

Jaga artiklit

26 kommentaari

M
Müüge kõike,ärge irisege.  /   12:45, 25. nov 2017
Linna poodidest tuleb alkoholi müümine keelata.Kõik maapoed aga võivad seda müüa.Nii lihtne see ongi.Kõik linlased kupatavad maale viinarallileja,maapoe käive missugune ja kõik rahul.Aga alkohol ei ole eluks hädavajalik,nii et hinda võib tõsta veel mitu korda.Mulle meeldib näiteks tearis käija,aga vaat kui kallis on pilet.Tähendab,pean kokku hoidma ja koonerdama,et seda lõbu endale lubada.Nii on alkoholi ostmisega ka.
T
Tõnu  /   14:55, 24. nov 2017
Maapoodide kehv seis ei tulene üldsegi alkoholiaktsiisi tõstmisest. Analüüsigem pisut põhjalikumalt: maapoodide ostjaskond on kahanenud seetõttu, et peaaegu kõik veel maal veel elavad tööjõulised inimesed käivad tööl linnas, sealt suurtest ketipoodidest aga on palju odavam osta, pealegi valik suurem ja suurema käibe tõttu ka kaup värskem kui maapoes. Inimeste palgad pole nii suured, et puht kolkapatriotismist igapäevane toit kallimalt osta. Maapoodides aga on hinnad kõrgemad nii väikese käibe tõttu kui ka seepärast, et ükski hulgiladu nii väikeste kogustega tegelda ei viitsi ja soodustusi neile poodnikele ei tee. Samas püsikulud on ka väikesel poel küllaltki suured. Viinamüük üksi neid poode ei päästa, see on fakt. Kuni pole maal piisavalt töökohti ja sissetulekut, jääbki pood virelema ainult väheste pensionäride jaoks ja nende pisku arvel.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis