65 kommentaari

N
nukid, metallist  /   15:17, 15. nov 2017
kas need eksperimendi tegelased oleksid mind menti andnud, kui ma oleksin autol klaasid sisse löönud, et neiut abistada ning kõik lähenevad tüübid ninaluumurruga traumapunkti saatnud, arvates et tegu on inimrööviga?
E
Eile  /   10:06, 15. nov 2017
näitas teles, kus väikelaps eksles sokkis POOLTEIST TUNDI(!) kaubanduskeskuse parklas enne, kui teda MÄRGATI ja aidati!
  /   08:17, 15. nov 2017
Lumehelbekesed korraldasid katse. Järgmine kord värvige ennast roheliseks ja ehitage samale kohale papist UFO, küll siis saab nalja ja ekperimenti.
T
tiuks  /   23:22, 14. nov 2017
Eksperimentidel võib olla selline tagajärg, et kui tõepoolest selline olukord tekkiks, arvaksid möödujad, et ah jälle mingi filmimine ja kes meist siis nii väga televiisorisse sattuda tahab...
P
Põhjus või mitte??  /   18:53, 14. nov 2017
Ise arvan et ükski inimröövel ei jäta auto pagassi sellises kohas lahti. Tõenäoliselt rahvas hammustas läbi et see katse ja selle ei tuntud huvi? Samas teistmoodi (luuk kinni) oleks seda katset ka raskem sooritada olnud.
R
rahvas   /   19:06, 14. nov 2017
kartis piilukaamerat.
K
kõiki ei aidata!  /   17:27, 14. nov 2017
Nad ei tõtta naisele appi mitte kunagi! Inimene abistab teist alles siis, kui ta ise on analoogse situatsiooni läbinud.
Ma andsin möödunud kuul kahele meeskerjajale kummagile viis euri, kuigi ise olen töötu juba kaks aastat. Nad olid varemalt invaliidsuspensionärid.
  /   17:26, 14. nov 2017
Mμstlased said kindlasti inspiratsiooni, aga nemad hakkavad spektaakli eest raha küsima. Kui vaatad, siis maksad! Nad ei ole nii viletsad näitlejad ka.
?
?  /   17:56, 14. nov 2017
Ma olen ka mustlasi aidanud: raha andnud ja tööle aidanud, seda muidugi nõuka ajal. Rumeenlased õpetasid mulle karu taltsutamist, siis olin seotud kino ja tsirkusega. Poola piiri ääres viidi mind mahalaskmisele koos sealse kahe piirivalvuri ja tagakiusatud mustlaspaariga. Tahtsin seda mustlasperet vähegi inimlikumasse keskonda eestisse tuua.
Surnu laipade alt ronisin välja veetsin öö riieteta metsas. Koju sain Ukraina kaudu, ilma mustlasteta.
H
Hea  /   17:19, 14. nov 2017
et Katrin sellised lood avalikustab. Mind paneb alati kõiksugused MTÜ ja selised tegelased -APPIKEST millega küll tegeldakse - hüüatama! Ja see lugu panigi mind just see noormees oma tegevusega ahhetama. Aga ma sain just täna aru, miks politseile ei teatata. Teataja jääb ise süüdi ja hurjutatavaks .
P
pärnakas  /   17:15, 14. nov 2017
ütleks et loll ekperiment. Kes usuks sellist asja , mina oleksin küsinud, et kus kaamerad on. Selline labane nali ei ole eriti usutav.
N
Nojah  /   16:43, 14. nov 2017
Küllalt juhuseid, kus inimene tänaval pikali ja keegi ei aita. Tartus peksti kaupluse ukse ees mees oma lapse silma all läbi. Appi ei läinud keegi.
  /   16:18, 14. nov 2017
Lust aitas kutile r£klaami teha😀
K
Kutt teeb endale reklaami  /   15:34, 14. nov 2017
Läksin minagi sealt mööda ja nähes seda" muinasjuttu" (pagasnik lahti, keegi magusalt mangumas"aidake") , jalutasin rahulikult poodi ja isegi süda ei valutanud. Arvasin kohe, et keegi peab tüdrukuteõhtut ja shou käib.Lollus ja nõmedus mulle aga ei meeldi.
  /   16:25, 14. nov 2017
Manguja hääletoon oli täpselt selline, et fraasi lõppu oli lisatud mõtteline «tegelt kaaa»...saamaty etendys.
N
Nende eksperimentidega  /   15:06, 14. nov 2017
saavutavad need suured eksperimenteerijad seda,et kui keegi on tõeliselt hädas,siis enam appi ei tuldagi.Väga mõtlematu ja inetu tegu,aga mis teha,kui mõne inimese ajus hallollust nii vähe on.
🤔  /   15:25, 14. nov 2017
Vaatasin ära, ütleks, et n😕me. Ilmselt suur tähelepanu vajadus. Aga ts€nsμμr töötab täiega.
P
Priit  /   14:43, 14. nov 2017
Hale etendus ! Paanikas inimene ei räägi nii nagu umbes, et "Palun ulatage soola mulle" - nii ei räägi paanikas inimene. Pannud siis selle taga luugi kuidagi, et ta püsiks seal, oleks naine selle lahti löönud ja käitunud vastavalt, oleks ka inimesed reageerinud. Täielik tsirkus ma ei tea. Täielik lasteaed. Kutt tegi vanglas pulli ja nüüd arvab, et on elu näinud ! Aga näha, et nagu otse teletupsumaalt on ta pärit, ta pole elu näinud !
I
inimesed  /   14:39, 14. nov 2017
eestis on arad ja enesekesksed, just seda tõestas eksperiment ja pole vaja siin vabandada oma argust,et kui ebaloogiline see välja paistis.
Mõelge selle peale!
E
emm  /   14:31, 14. nov 2017
Mis järgmiseks Põgenemistoad? Panete maja põlema et vaadata kuidas inimesed reaalses olukorras põgenevad?
A
Ants  /   14:29, 14. nov 2017
Katsetage aga edasi, mida iganes variante on veel olemas et kuulsust saada... aga pärast oled kuskil päriselt ka prügikott peas auto pagasiruumis...siis on kõigil savi...ei tea küll miks ;)
V
vihane  /   13:51, 14. nov 2017
Tohoo tonti, mis pagana eksperimendid - põhimõtteliselt neid ei peaks näitama. Appiminek on probleemne. Kord ühe baari ees ahistasid 2 nolki üht piigat. Läksin appi kuna suht jõhkrad kutid olid. Ega muidu asi lõppenud kui üks sai maha pandud. See tegi politseile kaebuse füüsilise valu tekitamise eest. Pidin 7 päeval kokku sel põhjusel erinevate õ.kaitse töötajatele aru andma. Enam võõra asjaga ei sekelda. Elagu demokraatlik ühiskond.
-
---  /   13:25, 14. nov 2017
tehakse igasugu mänge ja eksperimente,kui tõsine häda käes ei pööra keegi enam tähelepanu sellele
M
mõttetu eksperiment  /   12:58, 14. nov 2017
juba kihas kogu ümbrus, et tehakse katset. kes sellist asja enam tõsiselt võtab. teles hea seletada, et rahvas ükskõikne.
aga see oli ebaõnnestunud eksperiment
R
RAA  /   12:58, 14. nov 2017
Aga Pärnus samas ostukeskuses on ka reaalselt sarnane lugu juhtunud.Teise korruse koridoris tuli naisel haigushoog.Kukkus maha ja krampides.Arvatavasti langetõbi.Koridor sai kiiremas korras tühjaks ja paariväiksema poe müüjad olid tagaruumidesse kadunud.Hakka või vargile. Tütar kutsus kiirabi.Juhendati telefoni teel.Kiirabi oli kohal ja nagu võluväel ilmusid ka inimesed koridori ja müüjad uksele.
N
Nii on!  /   13:48, 14. nov 2017
Eesti inimesed ongi ükskõiksed pohuiistid. Heietus, et läbikukkunud eksperiment ja, et tehakse mingeid mänge, puhas jama. Reaalsus on, et astu juurde ja küsi! Äkki ei ole mäng? Samalajal filmin telefoniga või pildistan ja laadin facebooki üles - siis on tore mäng? Reaalsus on, et kui abi on vaja siis ei ole kedagi aitamas. Langetõbi on üks hea näide. Paraku on selle hood päris hirmuäratavad ja esmapilgul kardab enamus ilmselt. Mul on selgelt meeles kui klassivenna emal olid need hood, ma ehmatasin ära kui nägin, arvasin, et mingi imelik asi, et sureb ära. Samas kui inimene ei teagi milline see langetõve hoog on? Mina olin mingi 16 või 17 kui seda elus esimest korda üldse nägin. Ja alguses ma ei teadnud millega tegu, pärast nagu kuidagi häbiga räägiti. Langetõve puhul võiks olla mingi tunnus inimestel, kasvõi mingi helkurimoodi pael käisel näiteks vms - ausaltütelda ise vaataks enamus juhte ka pealt hirmuga sest ei tea kellega tegu - võibolla mingi narkar agoonias ja hiv nakkuse kandja, ei julgeks küll puutuda. Või mõni hullusehoog ka, siis ka hoiaks eemale ikka, ei tea ju, võib endale ohtlik olla. Aga no bagassis kinniseotud inimene...mine pagan nurgataha ja helista politseisse! Kui ise ei julge ligi minna. Politsei tuleb, oleks võibolla teinud trahvi eksperimendi tegijale aga no vähemalt oleks olnud signaal, et inimesed reageerivad. Ma usun, et see trahv oleks loetud ka eksperimendi plusspoolele - inimene oleks ju vähemalt reageerinud.
Meie politsei on samamoodi ükskõikne. Kas keegi on kunagi üldse mõtelnud, kuidas näiteks pommiähvarduse teinuid saadakse kätte? Isegi ka juppaega peale teo tegemist kui tundub juba, et ongi seletamatu? Ja need asjad lähevad aina lihtsamaks, sellele panustatakse palju maksumaksja raha aga seda maksumaksjat kes võib ohus olla ja kellest on maksukassale tulu, sellest politsei ega keegi ei hooli. Ka teadmata kadunute osas saaks kasutada paljutki pommiähvarduste tegijate püüdmise tehnoloogiat kuid inimelu eesti riigis ei ole niipalju väärt riigi jaoks.
V
Vanamees  /   20:12, 14. nov 2017
Nii nagu riik ja suured õiglased ees ,nii ka rahvas järgi !
T
Tõde  /   13:49, 14. nov 2017
on valus, seda ei tohi kirjutada. Läheb modereerimisele kust tagasi ei tulegi (tegin ka selkorral jälle salvestusre sellest tsenseerimisest).
L
Loodetavasti  /   13:54, 14. nov 2017
Saadi õppetund, et tuleb võtta must maastur, uksed, aknab ja bagaznik lukku ja hädasolija sinna sisse lukutaha, suu kinni teipida, et karjuda ei saa, üks käsi vaevu jätta nii, et saaks seestpoolt kolkida ja seal kehaga rabeleda, et kas siis on need siin laitjad kohe kohal ja aitavad, see lahtine luuk oli tõesti ehk viga aga ma võin 99% kindel olla, et ei muutuks midagi ka kui oleks lukutaga olnud. Võiks mõne kuu möödudes korraldada kuskil mujal linnas tõsisema katse, siis selgem, ühe katse põhjal veel järeldusi teha keeruline aga eesti inimene on ÜKSKÕIKNE ja ma usun, et teine katse ei lükkaks seda ümber.
K
kõik arvasid et jälle  /   14:14, 14. nov 2017
piilukaamere kohal, kes ikka tahab lolliks jääda
L
loogikaküsimused  /   12:36, 14. nov 2017
Milline röövija sõidaks oma maasturiga reede õhtul kaubanduskeskuse parklasse, röövitu autos ja jätaks tagaluugi avatuks? Milline röövitu kükitaks avatud luugiga autos, kui sealt oleks võimalik ennast välja veeretada ja sellega rohkem tähelepanu tõmmata?
Pole mõtet tõmmata probleemi üles, kus teda pole. Huumorilavastuste peale ei viitsi keegi reageerida.
M
Mis loogikat siin ikka otsida  /   13:40, 14. nov 2017
Lusti tase ju.
K
Kuli  /   12:34, 14. nov 2017
Mõttetu ja igav jura. Ei viitsinud lõpuni vaadata.
K
Kas   /   12:34, 14. nov 2017
vapral inimesel nägu ja nimi on kes foto küll facebook like saamiseks postitas aga politseisse teavitamata jättis ?
M
Mati  /   12:33, 14. nov 2017
Nende haigete eksperimentide tegemine tuleks ära lõpeteda. Mõelgu need eksperimenteerijad midagi targemat välja. Varsti ei saagi enam aru, et kus on tõesti abi vaja ja kus on eksperiment. Ise ei lähe enam ammu appi, sest olen ka kunagi osalenud sellises katses.
S
Seekord oli päris jabur Kuuuurija  /   12:26, 14. nov 2017
Täiesti nõme katse ja mitte midagi ütlev tulemus. Keegi ei lähe appi, kui mingi tola vedeleb avatud luugiga pagassis ja iniseb midagi nagu joodik. Hoopis kentsakam oli see Jehoova tunnistajate lugu. Ei arva neist midagi, aga tõmbaks ühe teise "jamaga" parallele. Ah, et Venemaa on jehoova tunnistamise suisa keelanud - aga venemaal on pe4endus ka keelatud (võtame eeskuju?). Jehoovatunnistajate lapsed on õnnetud?... aga pe4ede laste käest on keegi küsinud? Pe4enduse kriitikutelt tavaliselt küsitakse, et kuidas see sind segab?... aga kuidas need tunnistajad teid segavad? Pe4ed pidid ju üksteist "armastama"?–Tunnistajad ju elavad vägagi vooruslikku elu!. Tunnistajad käivad ukselt uksele ja agiteerivad (jube lugu!)...pe4ed korraldavad paraade (see on OK). jne.jne.
N
niisama  /   15:45, 14. nov 2017
Kui sind väga huvitab, kuidas pe4ede lapsed elavad, siis mine ja küsi mõne käest järgi. Aga minu vastus on, et ilma sinusuguste ussitamise ja õelutsemiseta elaks nad tunduvalt paremini, sest sinu pime pe4eviha langeb nende mitte milleski süüdi olevate suure tõenäosusega hetero-laste peale.
S
sherlok  /   12:26, 14. nov 2017
ega ongi varsti nii, et vägista otse tänaval ja keegi ei usu, arvavad et mingi eksperiment või kummirobotid tegutsevad ja karjuvad.
J
Juba   /   12:37, 14. nov 2017
pikemat aega käib elu Eesti Vabariigis nii et päästmine ja pääsemine on kannatanu enda mure. Kõnnitakse isegi tunde mööda surnust inimest keda peetakse lihtsalt joodikuks. Eesti inimesed on kalgid ja hoolimatud seda see Pärnu noormeeste eksperiment tõestas.
O
Olgem ausad  /   12:24, 14. nov 2017
Lasteaed. Ilma kooskõlastamata politseiga !!!! Sellisel juhul kui kõik helistaksid politseisse, jääksid teised abivajajad ilma abita. Kaugelt näha , et tegemist naljaga. Samas aga ata ata tullakse moraali lugema , kui ükskõiksed inimesed on. See panen üha rohkem inimesi pulli tegema, sest selleks pole kellelgi mingit luba vaja küsida. Ohtlik tendens. Keegi ei röövi inimest sellisel moel , et jätab kaubanduskeskusesse niimodi inimese esmalt näitamiseks ! Muus ühinen teiste kommentaatoritega .
O
olgem ausad,  /   14:26, 14. nov 2017
et oled päris röövi "spetsialist". Tegelikult arg ja ükskoiksust soosiv isik.
*
***  /   12:23, 14. nov 2017
Ja kui hunt päriselt karjas, siis ei usu enam keegi.
Nii rumalate eksperimentide vastu peaks olema mõni seadus.
V
valikuvariatsioonid  /   12:19, 14. nov 2017
Artiklis "VANEMAD UNUSTASID LAPSE PARKLASSE..." :
"Õnneks läks kõik hästi, sest meie seas on palju häid ja abivalmis inimesi, kel on terav silm, suur süda ja soe abikäsi."
NII ET ÜKS INIMENE PAGASNIKUS,nagu kirjeldab 12:06---kelle asi!
L
Lae alla meie tasuta mobiilirakendus  /   12:17, 14. nov 2017
Lae alla meie tasuta mobiilirakendus
R
realist  /   12:12, 14. nov 2017
See katse oli nõrk ja läbinähtav, pigem nagu komöödialavastus. Loomulikult ei lange kainelt mõtlev inimene mingite pullivendade konksu otsa.
V
villu vintpüss  /   12:11, 14. nov 2017
arvestades kui lihtsalt võib tänapäeval ahistaja sildi külge saada siis on loogilin, et keegi appi ei tõtta ...seda enam ajal kui rollimängud võtavad üha kummalisemaid vorme
L
läbi kukkunud katse  /   12:06, 14. nov 2017
Loogilliselt mõeldes.Miks oli naine auto pagasnikus ja pagasnik lahti poe ees parklas,kas see naise röövel oli idioot.See pole õigeröövli käitumine avalikus kohas.Miks naine ise sealt välja ei roninud ja appi ei kutsunud.Kuhu läks auto juht jätab auto lahti ja lahkub. Ta ju kuulis et kõnnitakse mööda.Appi ei mindud,sest saadi aru et see on lavastatud rööv.
X
xMees  /   12:05, 14. nov 2017
Ükski kurjategija ei jäta oma pagasiruumi topitud ohvrit kaubanduskeskuse parklasse lahtisesse autosse. "Ohver" selgitas oma "seisundit" rahulikult ilma igasuguse paanikata. Kohe ilmne, et eksperiment. Inimesed ju astusid ligi ja uurisid ning veendusid selles. Totaalselt ebaeetiline on teha taolisi katsetusi! Aga mis neist ajakirjanikest ikka tahta, saavad reklaami müüa ja päev jälle korda läinud.
?
???  /   11:57, 14. nov 2017
Ja kuhu minu komm jäi? ikka veel modereerimisel v otsustati, et pole sobiv avaldada? Miks? sest ei kiida selliseid eksperimente, mille käigus inimesed muudetakse päris abivajaja kaoks ükskõikseks pidevate eksitavate eksperimentidega? Inimesi halvustatakse, sest nad ei soovi olla manipuleeritavate rollis?
M
moderaator  /   12:15, 14. nov 2017
sinu komm suunati modereerimisele ja sinna ta jääb senikauaks kuni issanda päike looja läheb!
A
Aniir  /   11:43, 14. nov 2017
Kuidas see muinasjutt karjapoisist oligi kui ta külarahvast hirmutas et hunt karjas. Neljandal korral, kui pärishunt tuli, polnud appitulejaid kuskilt vôtta.
S
siiski  /   11:25, 14. nov 2017
Oleks pidanud ka Politseid teatama, eeldusel, et tekib "vale"väljakutseid.
Eksperimendi kohta iseenesest pole midagi halba öelda.
N
neiu Lutsi arvates elavad Pärnus vist rumalad inimesed  /   11:25, 14. nov 2017
et kaubakeskuse ukse ees nisukest tobedat palagani korraldab
N
no  /   12:21, 14. nov 2017
seda ei korraldanud see sinu "Lutsi" vaid teie oma Pärnu mees! Lust vaid kajastas seda oma saates.
V
Vanamees  /   20:20, 14. nov 2017
Ja lust jalutas niisama oma võttegrupiga Pärnus ringi ,miks lust ise appi ei läinud !?
Ä
Ärbert  /   11:23, 14. nov 2017
Eksperiment oli nõrgalt tehtud. Palju parema tulemuse oleks saanud, kui kätest-jalgadest kinniseotud naise kõrval oleks avatud pagasnikuluugi najale toetunud suur plakat tekstiga" Help! Olen kinniseotult autosse topitud. Tulge appi!"
A
Arnold  /   11:18, 14. nov 2017
Teate, ei julge enam midagi teha. Igal sammul võidakse sind petta ja kogu aeg tehakse mingeid "eksperimente". Hankige endale elu, hakake lollakate eksperimentide asemel tegelema päris asjadega, diletandid.
O
ohjah  /   11:17, 14. nov 2017
Seeliste eksperimentide korraldamise tõttu jäävad reaalsesse ohtu sattunud inimesed edaspidi abita. Eksperimente on liiga palju, ilmast ilma toimub kuskil miski näitemäng -- eksperiment, perfoomans peenema nimega, aga normaalsed inimesed ei soovi sellistes perfoomansites osaleda. Peremees tegi kah rahvajutus eksperimenti kui mitu õhtut järjest karjaust kutsus lambakarjast hunti, keda teglt polnud, tõrjuma. kui viimaks hunt tuli, oli karjane juba õppinud valeväljakutsetele mittereageerima. Seega lõpetage oma eksperimendid inimestega. (muoide see viimane oli õige viletsalt esitatud, kaugelt oli näha, et perfoomans, mis ei tähend, et järgmise peaks tõetruuma tegema).
V
vanem inimene  /   11:15, 14. nov 2017
Sedamoodi eksperimendid on ohtlikud, inimesed võivad ka päris juhtumite puhul arvata, et ah filmitakse ja tehakse teatrit või eksperimenti ja keegi ei tulegi appi. Ja see jäi muidugi ütlemata, et ärge järgi tehke.
J
Jaan  /   11:51, 14. nov 2017
" Vanem inimene " räägib päris Pärnu politseijuhi sõnadega. Politsei juhtimises ja inimeste teadlikuses on midagi kardinaalselt viltu kui abivajale abi ei osutada vaid püütakse oma argust, saamatust " eksperimendi ohtlikuse " taha peita. Seekord võiks " vanem inimene " öelda et aidake inimest kui näete teda hädas olevana.
V
vanem inimene  /   12:09, 14. nov 2017
Elust ensesest, aknede all linnas mängisid lapsed aastast aastasse ja kisasid ning karjusid appi. Inimesed harjusid ka peale kümmet õhtuti, kui lapsed karjusid ja mängisid palli...Kuni ühel hilisõhtul maja lähedal kuuldus kahe tüdruku kisavat häält samamoodi nagu mängides, keegi ei viitsinud välja minna ega uurida, et kas saab aidata...Pärast selgus, et mingi auto oli majade vahel neid taga ajanud ja ühte neist taheti autosse tirida, õnneks sai ta välja. See eksperiment viitab samamoodi, kuis inimesed käituma pannakse: tehke välja...ärge tehke välja. Selles peaeksperimenteerijas tundub midagi imelikku, mis see on, läbi ekraani ei saanud aru. Miks ta seletab nii palju. Miks ta selliseid asju teha tahab.
P
Päris   /   13:18, 14. nov 2017
rumal jutt . "Elust ensesest, aknede all linnas mängisid lapsed aastast aastasse ja kisasid ning karjusid appi. Inimesed harjusid ka peale kümmet õhtuti, kui lapsed karjusid ja mängisid palli"
Minge siis oma majatäie rahvaga ravile kui ei tee vahet laste äppi karjetel ja mängulusti karjumistel.
V
vatnii  /   14:48, 14. nov 2017
Sama soovin sullegi, äppi karje !
E
Eesti rahwa jutt:  /   10:19, 15. nov 2017
karjapoiss karjus: appii, hundid karjas! Külamehed haarasid hangud ja tõttasid appi. Kohale jõudes nägid karja rahulikult söömas. Teisel päeval tõstis karjapoiss jälle kisa, aga ei midä. Kolmandal päeval aga, kui tõesti tulid hundid, külarahwas ei reageerinud...
T
Troll  /   10:50, 14. nov 2017
Kõik teavad et mingid kaamerad ja eksperiment käib sellep. Lähevad mööda...ega eestlane loll pole..

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis