Eesti

USA tuntud telekanalilt näeb peagi eestlaste filmi „November“ (9)

Toimetas Gerly Mägi, 13. november 2017, 15:05
Foto: Eesti Filmi Instituut
„Novembri“ edulugu jätkub. Eestlaste film on pälvinud mitmeid auhindu ning peagi saab seda näha USA tuntud telekanali videolaenutusest.

Oscarile kandideerinud filmi „Novembri“ produtsent Katrin Kissa kirjutas alla lepingu USA tuntud telekanaliga HBO (Home Box Office). See tähendab, et peagi näeb kodumaist filmi ka suure lombi taga.

Samal teemal

„Meie jaoks on see väga suur asi, sest see tähendab filmile hüppelist vaatajaskonna laienemist. Film avaneb HBO VOD ehk videolaenutuse leviks 2018 aasta sügisel ja jõuab pea kahekümne riigi vaatajate ette,“ ütles Kissa.

Läinud reedel pälvis „November“ välismaal taas kolm auhinda. Minskis Valgevene olulisimal rahvusvahelisel filmifestivalil Listapad nopiti parima filmi tiitel. Lisaks pärjati Mart Taniel parima operaatoritöö eest ning filmi helilooja Jacaszek parima muusika eest.

„November“ on tänaseks osalenud juba 20 rahvusvahelisel filmifestivalil: Tribecas (USA), Mumbais (India), Shanghais (Hiina), Darwinis (Austraalia), Bogotas (Kolumbia) ja Karlovy Varys (Tšehhi).

Lavastaja Rainer Sarneti käe all valminud „November“ on muinasjutufilm täiskasvanutele, mille tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii Katku, Vanapagana kui krattidega.

Andrus Kivirähki bestselleril „Rehepapp“ põhineva linaloo peaosades mängivad Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Heino Kalm, Meelis Rämmeld, Katariina Unt, Taavi Eelmaa ja Jaan Tooming. „Novembri“ produtsent on Katrin Kissa, operaator Mart Taniel, kunstnikud Jaagup Roomet ja Matis Mäesalu. Filmi muusika lõi Poola helilooja Jacaszek. „November“ valmis Eesti, Hollandi, Poola koostööna.