(Eesti Filmi Instituut)

„Novembri“ edulugu jätkub. Eestlaste film on pälvinud mitmeid auhindu ning peagi saab seda näha USA tuntud telekanali videolaenutusest.

Oscarile kandideerinud filmi „Novembri“ produtsent Katrin Kissa kirjutas alla lepingu USA tuntud telekanaliga HBO (Home Box Office). See tähendab, et peagi näeb kodumaist filmi ka suure lombi taga.

„Meie jaoks on see väga suur asi, sest see tähendab filmile hüppelist vaatajaskonna laienemist. Film avaneb HBO VOD ehk videolaenutuse leviks 2018 aasta sügisel ja jõuab pea kahekümne riigi vaatajate ette,“ ütles Kissa.

Läinud reedel pälvis „November“ välismaal taas kolm auhinda. Minskis Valgevene olulisimal rahvusvahelisel filmifestivalil Listapad nopiti parima filmi tiitel. Lisaks pärjati Mart Taniel parima operaatoritöö eest ning filmi helilooja Jacaszek parima muusika eest.

„November“ on tänaseks osalenud juba 20 rahvusvahelisel filmifestivalil: Tribecas (USA), Mumbais (India), Shanghais (Hiina), Darwinis (Austraalia), Bogotas (Kolumbia) ja Karlovy Varys (Tšehhi).

Lavastaja Rainer Sarneti käe all valminud „November“ on muinasjutufilm täiskasvanutele, mille tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii Katku, Vanapagana kui krattidega.

Andrus Kivirähki bestselleril „Rehepapp“ põhineva linaloo peaosades mängivad Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Heino Kalm, Meelis Rämmeld, Katariina Unt, Taavi Eelmaa ja Jaan Tooming. „Novembri“ produtsent on Katrin Kissa, operaator Mart Taniel, kunstnikud Jaagup Roomet ja Matis Mäesalu. Filmi muusika lõi Poola helilooja Jacaszek. „November“ valmis Eesti, Hollandi, Poola koostööna.

Jaga artiklit

7 kommentaari

T
Tegelikult  /   17:37, 14. nov 2017
Mul oli õnn vaadata enne filmi ja siis alles lugeda raamatut ja seetõttu meeldib mulle film isegi rohkem. Nii saab paremini aru raamatu autori ja filmi looja erinevatest visioonidest. Need kes on raamatusse kinni jäänud, neil on võib-olla tõesti filmi raskem mõista.
E
eit  /   15:16, 14. nov 2017
Mina küll ei usu, et USA-s tavaline kinokülastaja sellest filmist taipaks -pean ennast kaunis teravaks pliiatsiks ja huumorisoon on ka arenenud, kuid ikkagi tekitab kõhedust see film - mis ainete mõjul küll see stsenaarium sündis?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis