Kõik TV uudised

ETV2 peatoimetajaks saab Viola Salu (1)

Toimetas Marge Sillaots, 24. oktoober 2017, 08:51
Foto: ERR
Alates novembrist asub ETV2 peatoimetaja ametisse Viola Salu, kes on töötanud kümme aastat Eesti Rahvusringhäälingu hanketoimetuses. Tema koostöö telekanaliga ETV2 on olnud tihe alates selle avamisest 2008. aastal.

Lisaks hankeprogrammi valimisele on Salu toetanud ETV2 arengut teemaürituste loomise ja korraldamisega. Muu hulgas on ta toonud kanali programmi iga-aastase dokumentaalfilmide paremikule üles ehitatud keskkonnakuu traditsiooni ning tänavu juba kolmandat korda toimunud inimõiguste teemakuu.

Viola Salu on õppinud Londoni Metropolitani ülikoolis kommunikatsiooni ja prantsuse keelt. Varem on ta töötanud tõlkija, toimetaja ja hankespetsialistina.

„Viola Salu kogemused ETV2-ga koos töötades on suured, ta tunneb põhjalikult kanali hingeelu ja eripära. ETV2 tugevaks küljeks on alati olnud dokumentaalfilmid ning Viola on sellel alal üks paremaid asjatundjaid. Tal on väga sisukad mõtted ka programmi edasisest arengust ja ma usun, et ETV2 on heades kätes,“ ütleb ERRi juhatuse liige Riina Rõõmus.

Salu asub ETV2 peatoimetaja ametisse alates 1. novembrist. ETV2 varasem juht Marje Jurtšenko töötab alates oktoobrikuust ETV peatoimetajana.