Saated

VIDEO | USKUMATU! „Ringvaates“ pani mees oma käe põlema (19)

Televeeb, 26. september 2017, 19:36
 kuvatõmmis/ ERR
Tänases "Ringvaates" sooritas saatekülaline Neeme Vaino täiesti uskumatu triki. Mees leiutas sellise geeli, mida peale kandes saab ennast põlema panna ning ta demonstreeris seda ka otsestuudios.

"Sellist geeli ei ole maailmas, küll on tehtud, aga seda ei jagata. Ja eesti kaskadöörile soovil proovisin ja õnnestus välja töötada, arendada maailmas juba kasutusel olnud materjali, mis tuli välja paremini kui teistel," selgitas Vaino geeli leiutamise tagamaid. "On küsitud palja ihu peal põlemise trikke ja seni pole seda suudetud pakkuda."

Arendustöö kestis mehe sõnul pool aastat ning selle aja jooksul paranesid ära nii mõnedki põletusvillid, kuid praegu valmis olev toode on tema sõnul täiesti ohutu.

Esmalt määris mees oma käele läbipaistva veest ja akrüülist koosneva kaitsekihi, mis ei lase leegi kuumusel teda põletada.

Seejärel kandis ta samale kohale tule geeli, Vaino nimetas seda sõnaga "kütus". Kahjuks üheski filmis seda väljatöötatud geeli veel kasutatud ei ole.

Seejärel panigi mees oma käe põlema. "See on täiesti ohutu, isegi soe ei ole!" kommenteeris ta. 

Seni on Vaino sõnul filmides põlemise eriefekte tehtud arvutiga. "Sellist naturaalset tuld ihu peal on väga raske teha," sõnas ta.

Sellist geeli muidugi tavalisest poest osta ei saa, see jääb kasutamiseks ainult kaskadööridele. 

Pärast põlemist tõmmatakse geel lihtsalt käe pealt maha ning kätt see kuidagi ei kahjusta. "Isegi punast laiku pole, võib-olla õrnalt soe nagu oleks, nagu suvepäike paistaks käe peale," ütles Vaino.

19 KOMMENTAARI

n
Nunii 27. september 2017, 12:57
Kui keesi ütleb, et pane ennast põlema on see täiesti teostatav :P
p
Päästeametis 27. september 2017, 12:55
Demostreerisid venelased seda juba kümmekond aastat tagasi.
Loe kõiki (19)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee