3
fotot

Tänases "Ringvaates" sooritas saatekülaline Neeme Vaino täiesti uskumatu triki. Mees leiutas sellise geeli, mida peale kandes saab ennast põlema panna ning ta demonstreeris seda ka otsestuudios.

"Sellist geeli ei ole maailmas, küll on tehtud, aga seda ei jagata. Ja eesti kaskadöörile soovil proovisin ja õnnestus välja töötada, arendada maailmas juba kasutusel olnud materjali, mis tuli välja paremini kui teistel," selgitas Vaino geeli leiutamise tagamaid. "On küsitud palja ihu peal põlemise trikke ja seni pole seda suudetud pakkuda."

Arendustöö kestis mehe sõnul pool aastat ning selle aja jooksul paranesid ära nii mõnedki põletusvillid, kuid praegu valmis olev toode on tema sõnul täiesti ohutu.

Esmalt määris mees oma käele läbipaistva veest ja akrüülist koosneva kaitsekihi, mis ei lase leegi kuumusel teda põletada.

Seejärel kandis ta samale kohale tule geeli, Vaino nimetas seda sõnaga "kütus". Kahjuks üheski filmis seda väljatöötatud geeli veel kasutatud ei ole.

Seejärel panigi mees oma käe põlema. "See on täiesti ohutu, isegi soe ei ole!" kommenteeris ta. 

Seni on Vaino sõnul filmides põlemise eriefekte tehtud arvutiga. "Sellist naturaalset tuld ihu peal on väga raske teha," sõnas ta.

Sellist geeli muidugi tavalisest poest osta ei saa, see jääb kasutamiseks ainult kaskadööridele. 

Pärast põlemist tõmmatakse geel lihtsalt käe pealt maha ning kätt see kuidagi ei kahjusta. "Isegi punast laiku pole, võib-olla õrnalt soe nagu oleks, nagu suvepäike paistaks käe peale," ütles Vaino.

Jaga artiklit

19 kommentaari

N
Nunii  /   12:57, 27. sept 2017
Kui keesi ütleb, et pane ennast põlema on see täiesti teostatav :P
P
Päästeametis  /   12:55, 27. sept 2017
Demostreerisid venelased seda juba kümmekond aastat tagasi.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis