2
fotot

Erisaates “Minu unustamatu välisreis” meenutasid kuulsused oma parimaid ja metsikuimaid reisimuljeid. Muuhulgas rääkis laulja Laura Põldvere sellest, kuidas ta Tais peaaegu mehele oleks saanud ja Nele-Liis Vaiksoo sellest, kuidas ta Harlemis surmahirmu tundis.

Tegu oli naise esimese välisreisiga. Laura oli siis kümneaastane, heledate juustega ja pisikest kasvu tüdrukutirts. Ilus ja eksootiline tüdruk jäi silma nende pere reisigiidile.

“Ta hakkas mulle lilli tooma, ekstra tähelepanu osutama. Ma tuletan meelde, et mina olin üheksa-kümne-aastane, tema oli kuskil kolmekümnendate keskpaigas. Ja siis ühel õhtul ma nägin, kuidas nad arutasid, et ma oleks väga hea naine talle ja kui tulevad ikkagi need abieluplaanid, siis võiks nii minna,” meenutas ta.

“Mul oli tohutu hirm reisi lõpuni, et ma peangi sellele Tai mehele nüüd naiseks minema. Õnneks ikkagi isa arvas, et ei ole see vajalik, aga sain tulema. Aga see oli tõsiselt unustamatu reisikoguemus, ülejäänud aja ma pabistasin ja jooksin selle mehe eest ära,” naeris Laura.

Hirmutav kogemus on reisil olnud ka Nele-Liis Vaiksool, kes New Yorkis oma elu pärast kartis. Vaiksoo külastas New Yorki 2003. aastal, kui ta oli vaid 19-aastane. Erinevate asjade kokkulangemisel said nad sõbrannaga ööbimiskoha Harlemisse. 

Ühel õhtul otsustasid nad otsida toidupoodi, aga lõpuks sattusid nad sõbrannaga väga kahtlasesse asutusse.

“Läksime välja. Kottpime, täiesti inimtühi. Astusime ühte poodi sisse, niimoodi prauh!, nagu ikka poodi astutakse. Ja ma mäletan, et kuidas kaks mustanahalist meest vaatas niimoodi otsa meile ja meie vaatasime ka neile otsa. Ma sain momentaalselt aru, et oleme sattunud mingisugusesse narkourkasse,” kirjeldas naine juhtunut.

“Mäletan, et olime sõbrannaga seal trepi peal, et mis me nüüd teeme. Kogu aeg oli selline tunne, et keegi võtab püssi ja laseb su maha. Sõbranna astus paar sammu edasi, et vaatab seal poes ringi. Aga need mehed vaatasid meid selliste nägudega, et minge ära! See on mu elus ainus kord, kui olen päriselt tundnud surmahirmu. Ma päriselt mõtlesin, et ma olen 19-aastane ja siia Harlemisse ma jään. Keegi ei teadnud ka, et me sinna poodi tulime. Et sealt me enam välja ei tule!” meenutas Vaiksoo hirmutavat olukorda.

Jaga artiklit

24 kommentaari

M
Mõttetu  /   15:33, 15. sept 2017
tühikargaja, ainult kõrvuni suu!
S
satakieli  /   15:32, 15. sept 2017
Peab ikka väga blondi olema, et New Yorgis (või New Yorkis) Harlemisse ööbima minna.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis