Päästeamet sai endale 46 uut põhiautot ehk Krõõta, mis viivad Eesti päästeameti masinapargi maailma tasemele.

Ühtekuulusvusfondi toel on uut tehnikat jõudnud komandodesse praeguseks 27,8 miljoni euro eest, mis on läbi aegade suurim ühekordne investeering, vahendas TV3 "Seitsmesed uudised". Täna said päästeautod ka vaimuliku pühitsuse.

Autod teevad juba tööd üle Eesti, väike osa neist on veel tulemas. 

Päästeamet peadirektor Kuno Tammearu ütles, et põhiautosid on ostetud juba 20 aastat. Praegused põhiautod vastavad Eesti oludele, neil on hea päästevarustus ning mis hästi oluline, see auto on ka päästjatele turvaline, rääkis Tammearu. "Sel aastal on tulnud ka paakautod, konteinerautod, paakkonteinerid ja tulevad lisaks ka maastikusõidukid, nii et kokku üle 80 tehnikaühiku. Sellega me vahetame välja ligi pool oma põhiautode ja paakautode ressursist välja," rääkis päästeameti peadirektor.

Jaga artiklit

5 kommentaari

S
siis tuleb need anda vabatahtlikele päästekomandodele  /   20:39, 8. sept 2017
neil kõigest puudus.
E
Eestis on hää elada.  /   01:07, 8. sept 2017
Aastaringselt suvi. Paakvormelid ja lahinguvormelid saavad igal ajal igale poole ligi. Maakohtades pole ilmselt enam midagi kustutada. Seal poleks nendega just palju peale mudas istumise teha. Metsatulekahjusi meil ka pole, sest pole ju enam metsi. Seal ka vormelitega ei sõida eriti. Ehk siis nagu rohkem päälinna ja linnade varustus.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis