Eesti

TV3 VIDEO | Kultuurikatlast Tallinnas saab Eesti eesistumise peakontor: vaata, kuidas disainerid hoone eesistumise jaoks sobivaks kujundasid! (4)

Toimetas Keit Paju, 25. juuli 2017, 19:25
KultuurikatelFoto: Teet Malsroos
Kultuurikatelt võib nimetada Eesti eesistumise peakontoriks. Selleks, et aga trendikas paik eesistumise jaoks sobivaks muuta, tuli appi kutsuda disainerid, kes iga pisimagi detaili katlas nagu ülekantult võiks vist öelda, läbi keetsid. Tulemuses on rõhku pandud nii praktilisusele kui ka Eesti looduse ja digitaalsuse põimimisele.

Kolme ja poole kuu jooksul külastab Kultuurikatelt ligi 10 000 külalist. 

“See kohavalik on absoluutselt geniaalne. See annab nii suured võimalused Eestit tutvustada kui innovatiivse, julge, pealehakkaja riigina,” sõnas sisearhitekt Urmo Vaikla. 

Kogu Eesti eesistumise motoks on ühendada Eesti puhas loodus ning innovaatilisus, mis saavad Kultuurikatlas kokku. 

Ka täna Euroopa teadusministrite kohtumist juhtinud Mailis Repsi sõnul tagasiside Euroopa kolleegide poolt olnud väga hea. 

“Kõik ütlesid, et see on väga mõnus vaheldus Brüsseli koridoridele ja väga hea valik. Kultuurikatla otsus oli üsna vaidlust ja emotsioone tekitav, kuid ühelgi hetkel ei ole küll kahetsenud. Tal on mõnus atmosfäär ja eriti teadusministrite kohtumiseks, kus me räägime innovatsioonist ja teaduse panusest,” ütles ta.

Vaata lähemalt videost!

Samal teemal

9. veebruar 2018, 13:44
TURISMI-OSCARID JAGATUD: aasta edendaja on Merike Hallik, aasta objekt Kultuurikatel
13. detsember 2017, 11:49
GALERII | Sildid Kultuurikatla korstna kõrval hoiatavad: varisemisoht!
13. november 2017, 10:59
Kuulsa Stalkeri tsoon ehk Kultuurikatel on taas avatud!