3
fotot
Arvo Pärdi Keskusele Laulasmaal pandi 19. juunil nurgakivi. (Kuvatõmmis / TV3)

Täna sai muusika ja heade sõnade saatel nurgakivi Laulasmaale kerkiv Arvo Pärdi Keskuse hoone. Nurgakivi asetas omanimelisele keskusele helilooja ise.

Vaikus, valgus ja geomeetria on mõisted, mis iseloomustavad Arvo Pärdi muusikat, aga ka valmivat keskust. Peaminister Jüri Ratas asetas väikese karbikese vaikust. Kultuuriminister Indrek Saar lisas nurgakivisse tänavuse laulupeo märgi ning keskuse poolt sai nurgakivisse mälupulk, millel on Arvo Pärdi teose "Tabula rasa" esiettekande salvestus, vahendas TV3 "Suvised seitsmesed".

Mitmed nurgakivi panemise tseremoonial osalejad nimetasid valmivat keskust tulevaseks Eesti muusika- ja kultuuritempliks. Sinna tulevad arhiiv, kammersaal, näituseala, videoruum ja õppeklassid.

Arvo Pärt ütles, et tema muusika ja keskuse seose üle peavad otsustama kuulajad. "Mina elan siin ja see on minu hingamine," sõnas helilooja.

Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht on Anu Kivilo. 

Jaga artiklit

7 kommentaari

O
olla  /   21:27, 20. juuni 2017
Eestlased ju kultuuri- ja muusikarahvas. Mis sellest, et ta Eestis ei ela. Pärt on maailmas ikka väga kuulus mees ja köva tegija. Pea köik inimesed, kes natukenegi klassikalist muusikat kuulavad teavad pärdi nime. Pealegion Pärt üdini eestlane ja muidu ka hästi lahe vana. Üks öige" Eesti Nokia"

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis