Sven Soiver (ARNO SAAR)

TV3 reklaamib enda korraldatavat Kolmanda silma festivali, millele pileteid müüb telekanal ise, korraldab TV3 kõrval selle uudistesaate reporter Sven Soiver, kes on ühtlasi ka ettevõtte Kolmanda Silma Festival OÜ ainus juhatuse liige.

"Mulle pakuti selle asjaajamisega tegelemist, nii et ju siis on märgatud minu organisaatorivõimeid," kommenteeris Sven Soiver ERRi uudisteportaalile lisades, et festivali korraldamise idee tekkis TV3-l.

Nõnda kujuneski nii, et Soiver asutas aprillis oma tööandja ettepanekul äriettevõtte, mille ainsaks juhatuse liikmeks ta sai ning korraldab oktoobrikuus toimuvat sensitiivide, astroloogide ja teiste ebateaduste esindajate üritust, mille piletihinnad algavad 25 eurost ning promob seda üritust ka TV3 uudistes.

Ajakirjanik ja Tallinna Ülikooli ajakirjandusõppejõud Priit Hõbemägi peab TV3 tegevust ajakirjanduseetikaga selgelt vastuolus olevaks.

Sven Soiver ise eetilist konflikti oma firma korraldatava ürituse reklaamimises oma tööandja kanalis ei näe.

Jaga artiklit

1 kommentaar

A
Andrus  /   21:46, 5. juuni 2017
Igaüks ajab rahakest taskusse nii, kuidas oskab. Tavaline skeem. Hoopis see on jant, et promotakse ohtlikku posimist ja seda näilikult soliidse kanali kaudu.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis