Tõnis Saarts (Kuvatõmmis / TV3)

Reformierakond tõusis Tallinnas kõige populaarsemaks erakonnaks seljatades napilt Keskerakonna. Politoloog Tõnis Saarts ütles TV3 "Seitsmestele uudistele", et praegu on siiski vara ennustada selle põhjal kohalike valimiste tulemusi. Valitsuse tervist hindas Saarts mõõdukalt hea ja mõõdukalt halva vahepeale. 

"Reformierakonna toetus on kasvanud, Keskerakonna toetus langenud ka üleriigiliselt. See tundub suhteliselt loogiline nihe arvestades viimaseid sündmusi. Aga kindlasti ei taha ma mingisuguseid spekulatsioone selles suhtes teha, millised valimistulemused oktoobris kujunevad," rääkis Saarts ja lisas, et ta ei usu ka, et Keskerakonna toetus läheb vabalangusesse, kuna Keskerakonnal on selge ja lojaalne valijaskond. 

Saartsi hinnangul sõltuvad Tallinnas valimistulemused väga paljuski kampaaniast. On näha, et Reformierakond üritab taaskord võtmeteemaks teha rahvusküsimust, vene küsimust. "Nad on kõikidel valimistel seda teinud ja see on töötanud väga edukalt," rääkis Saarts. "Keskerakond paistab rõhuvat sellele, et nad on kompetentselt linna juhtinud ja üritavad sellega hääli võita."

Kuidas hindab politoloog valitsuse praegust tervist? "Mõõdukaks või mõõdukalt halvaks või heaks või sinna vahepeale," ei osanud Saarts täpsemat hinnangut anda. Hindeks oleks koolipoisi kolm, aga kuna praegu on Saartsi sõnul kriisihetk, siis võib hinne mõne aja pärast tõusta. "Aga praegu ei ole ju mingisuguseid märke, et valitsus kukuks või oleks väga tõsine valitsuskriis," sõnas Saarts.

Jaga artiklit

28 kommentaari

M
Marx  /   00:17, 22. mai 2017
Tead, Saarts, mul ämmal pendel ennustab ka täpsemalt kui sinu mula. mõtetu
J
jääb mulje  /   18:20, 21. mai 2017
et hindamine toimub kolme palli süsteemis ja hinnangud on 5; 4 ja kolm. Muidu küll 3 -me ei oskaks kuskilt välja imeda.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis