Elva maa- ja keskkonnakomisjoni esimees Rein Abel (Kuvatõmmis / TV3)

Elvas on lahti läinud linnarahva ja linnavalitsuse vahel suur tüli Kohalikud väidavad, et männimetsaga palistatud Elva on muutunud väikeseks Põhja-Koreaks, kus linnaisad sõidavad lihtsalt inimeste arvamustest üle.

Teisitimõtlejaid on tabanud ähvardused ja inimesed kardavad enda töökohtadest ilma jääda, vahendas TV3.

Kogu tüli sai alguse linna soovist, et hoolimata 900 allkirjast, ehitatakse linnaelanike tahtmise vastu iidsete puude alla suur autoparkla. “Ütlevad, et tegemist on võltsitud allkirjadega ja nad ei saa neid tõena võtta,” tõdeb kohalik Igor Stalkin. Tänaseks on detailplaneering kinnitatud ja linlased tunnevad end kui petetuna, sest vaatamata suurest vastuseisust laseb linn ilmselt pargi ikkagi hävitada. Inimesi olevat ähvardatud ning kohaliku kaubanduskeskuse muresid lahendab koguni politsei.

“See park jääb täpselt kahe koolimaja vahele, see on ainus koht, kus meie koolilapsed saavad kokku!” sõnab Igor Skalkin, kes on kohalik elanik ja kodaniku aktivist. “Elva linnaelanikena oleme korduvalt pöördunud linnavalitsuse poole, et see park säiliks, aga selle asemel teeb linn omalt poolt kõik, et toetada kaupmeest. Mul on tugev kahtlus, et tegemist on korruptsiooniga.”

Kui maa- ja keskkonnakomisjoni esimees Rein Abel võttis volikogus pargi säilimise kaitseks sõna, võeti ta sealt koha pealt maha. “Demokraatia ei loe midagi. Kuu aega tagasi tuli umbusaldusavaldus mittekompetentsuse pärast!” sõnab Rein Abel.

Saate teine pool käsitles Olga Ivanova saatuslikku käiku pronkssõduri juurde. Riigikogu liige Olga Ivanova sõnul kardavad keskerakondlased, et tema külaskäik Pronkssõduri juurde võib kukutada valitsuse. "Kas tõesti võib minu pärast valitsus kukkuda?" küsib Ivanova. Tema erakonnakaaslane ja peaminister Jüri Ratas olevat Ivanovat ka ähvardanud, et just selle tembu pärast võidakse ta sügisel valimisnimekirjast üldsegi välja jätta.

Jaga artiklit

50 kommentaari

K
Kodanik  /   08:29, 20. mai 2017
Elvas käärib hetkel kui mitte rohkem, siis kaks teemat, mis on linnarahva ja kodanikud tagajalgadele ajadnu. Konsumi huvi asfalfteerida maksumaksja rahadega mõned aastat tagasi poolkõvalt tehtud park ning linnavalitsuse surve ja P.Dussmann OÜ suur huvi võtta üle tänane haridusasutuste ja lasteaedada toitlustus.
Tasuks ehk vaadata Eva Kamsi ja Hando Ivaski ühiseid huvisid ning samuti Annela Stimmeri ( P.Dussmann Eesti OÜ ) ja Eva Kamsi vahelisi jooni.
Midagi siin väikelinnas on mäda. Ja muidugi kiire selle kõigega, kuna sügisesed KOV võivad olemasoleva pildi sassi lüüa.
L
Lp.Kuuuurija  /   15:00, 17. mai 2017
Ma ei tea, kas see pisike tehniline info annab võimaluse
anda üks korralik litakas ülbele Elva linnapeale.
Vaatasin, et kõik parklad, mida nägin, olid 90 kraadise nurga all.
Ma ei anna küll pead - endalgi tarvitamiskõlblik - kui mängida ümber 45
kraadise nurga alla, siis mahub sinna veerand autosid rohkem,, ja kui
36 kraadi alla siis kolmandik rohkem.
Lugupidamisega

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis