Pärnu linnapea Romek Kosenkranius (Kuvatõmmis / TV3)

Pärnu linnal on plaan kehtestada turismimaks, et korvata lennujaama kulusid.

Valitsus suunas 135 miljonist eurost lisarahast taristule, mis on nüüd erinevate objektide vahel ära jagatud. Muuhulgas suunatakse raha Haapsalu raudteesse ja Pärnu lennujaama, mis suleti 2012. aastal suurtele lennukitele. Viimase tõttu ei ole Pärnu enam Rootsi ja Soome turistide jaoks eriti atraktiivne sihtkoht.

Suure osa lennujaama kuludest peab aga Pärnu linn ise kinni maksma ning seetõttu plaanivad pärnakad kehtestada turismimaksu, nagu mujal Euroopas, vahendas TV3 "Seitsmesed uudised".

"Taristuministri Kadri Simsoni sõnul on nende (valitsuse - toim) soov või lausa nõue, et kui teised lennujaamad opereerivad riigirahaga, et Pärnu linn maksaks opereerimiskulude vahe," kommenteeris Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Täna on lennujaama kulud 400 000 eurot aastas. Eeldatavad kulud oleksid miljon eurot aastas ning linnalt oodatakse 600 000 eurot. Selle raha leidmiseks oleks üks variant turistidelt küsitav linnamaks, mis mujal Euroopas on umbes üks euro öö pealt. 

Jaga artiklit

28 kommentaari

Q
Qwert  /   17:25, 13. mai 2017
Huvitav, et praegused Pärnu linnajuhid ei ole Pärnu ajaloost midagi õppinud, ja kavatsevad taas korra ühe ja sama reha peale astuda. Kas see tuleneb sellest, et linnaisad on mujalt, umbes nagu varjaagid Vana-Venes olid või siis sulisnoored, kes ei mäleta nõukogude ajast midagi? Vahet pole. Küsimus on selles, et läinud sajandi 80-ndate lõpul otsustas Pärnu linn sisse viia nö. turismimaksu, 5 rubla näo pealt. Ikka selleks, et teenida kasvava turistidevoolu pealt linnaeelarvesse lisakopikat. Tollastes tingimustes oli ka 5 rubla mingi raha, mida paljud aga ei maksnud kuigi oleksid pidanud. Ainult Pärnu hotell võttis seda oma klientidelt, eramajutajad aga mitte. Ei läinudki palju mööda kui see maks saadeti ajaloo prügikasti. Nii, et mitte midagi uut siin päikese all!
T
Tiit Olen!  /   15:07, 13. mai 2017
Mina ei taha Pärnusse ka siis mitte, kui see linn mulle peale maksab.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis