Andre ja Gabriele. (Tiina Kõrtsini)

21. aprilli õhtul Tallinnas politsei eest põgenenud mootorrattur Andre soovis enda sõnul teha oma tüdruksõbrale üllatust ja viia ta romantilisele sõidule mere äärde. Andre tüdruksõber Gabriele ei teadnud aga, et poisil juhtimisõigus puudub.

Intsident vapustas avalikkust ja tekitas emotsioone veel nädalaid hiljemgi. Piirkiirust ületanud mootorrattur Andre, kellel polnud sõiduõigust ja sõitis registreerimata mootorrattaga, ei peatanud sõidukit politsei märguande peale, vaid kihutas edasi.

Videolindilt on näha ohtlikke manöövreid ja metsikut tagaajamist, mis lõpeb sellega, et politseibuss rammib mootorratast selja tagant ning sõitjad lendavad ratta seljast kõrge kaarega.

Andre vanaisa Lembit, kes on Andrele suureks eeskujuks olnud, on arvamusel, et Andre oleks pidanud siiski käskluse peale seisma jääma, kuid nüüd tuleb eluga lihtsalt edasi minna.

"Vanaisa tahtis ülikooli ajal endale mootorratast osta. See oli mulle väga motiveeriv, kuna tema tahtis unistuste tsiklit osta ja tal ei tulnud see välja − tahtsin vanaisale näidata, et ma olen parem ja kõik on võimalik!" rääkis Andre saates "Kuuuurija".

Kuid kas politseibussi juhi otsus rammida eest ära sõitvat mootorratast koos kahe noore inimesega oli ikka õigustatud või mitte? "Meie liikluspolitseinikele ei tehta koolitust, kuidas oleks kõige ohutum sundpeatada sõidukeid. Kõik jääb ikkagi raha taha. Arvestades sellega, kui palju on meie riigis liiklushuligaane, siis tuleks panustada rohkem alarmsõidukite koolitusse ja jälgida tähelepanelikult seda, kes alarmsõiduki rooli satub," ütleb saatejuht Katrin Lust.

Jaga artiklit

355 kommentaari

L
lust  /   13:22, 5. mai 2017
võiks aasmäest kirjutada
Õ
Õun  /   16:10, 4. mai 2017
Ära ütle ena midagi, sind materdatakse muidu täitsa maha

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis