Kui varem sai aadressil otse.err.ee ERRi tele- ja raadiosaateid jälgida vaid reaalajas, siis nüüd on võimalik parajasti eetris olevaid saateid ka tunni ulatuses tagasi kerida.
 
"Interneti otse-eetri tagasikerimise võimalus vabastab televaataja ja raadiokuulaja sellest samast voopõhisest meediaparadigmast, mille vangis me kõik algusest peal oleme olnud. Näiteks, kui jäid natuke hiljaks saate alguseks, siis jäi see osa nägemata ja tuli oodata, kuni saade jõuab järelvaatamisse või -kuulamisse. Enam ei jää keegi kunagi hiljaks, sest nüüd piisab, kui vead playeris lihtsalt hiirega sinise riba saate algusse," selgitas ERRi internetipõhiste teenuste ja infotehnoloogia arendusdirektor Jaanus Lillenberg.
 
"Kuulamise ja vaatamise kvaliteeti parandab oluliselt ka võimalus põnevat mõtet, tsitaati või kaadrit koheselt uuesti esitada, kerides saadet pisut tagasi," lisas ta.
 
Teenus töötab kõikide levinumate internetibrauserite uuemate versioonidega ja uuemate Android operatsioonisüsteemiga nutitelefonide ja tahvlitega. Teenus ei tööta täna veel iOS seadmete veebibrauseritega.

Jaga artiklit

2 kommentaari

V
valeuudised, valeväited  /   18:14, 4. apr 2017
See mida ma loen on desinformatsioon.
Tagasikerimise võimalus ei ole just viimase kuu või kahega tekkinud, seetõttu on selline asjade esitamine uuendustena "vaadake me tegeleme ka tootearendusega ja innovatsiooniga" täiesti kohatu ja eksitav.
Vana asja esitatakse uuenduse pähe ja kas poleks tore kui mõni uus ülemus – kui õnneks läheb – siis kiidab ka, et vaat kui produktiivsed tegelased? Naeruväärne!
.
Järjekordne häma on ka artklis kirjutatud jutt nagu praegu IOS seadmega ei oleks võimalik kasutada ajas tunni võrra tagasikerimise võimalust.
On küll ja isegi vanema IOS seadmega.
Seetõttu võib kõrvalseisjale vägagi jääda järjekordse punktina mulje, et teadlikult enese mugava äraolemise ja töö tegemise imiteerimise võimaldmise eesmärgil esitatakse mingeid väiteid, et midagi veel ei tööta ja vajab palju arendamist samas kui funktsionaalsus on tegelikult juba olemas ja töötab.
http://ohtuleht.ee/793495/rahvusringhaaling-valis-uue-juhi
Erik Roose saab 1. juunil 2017 ERRi juhiks, siis saab talle tehnikadirektor vms teavitada pidulikult, kuidas pingsa töö tulemusel on lahendatud IOS seadmete toetus..
Saab kiita uuelt ERRi juhilt, saab soosingu asja lahendamise eest mis ammu on juba lahendatud? Naeruväarne!
See on insenerieetika mõnitamine kui olemasolevaid ja töötavaid asju esitatakse uuendustena ja suure innovatsioonina.
R
riigi laimupasun  /   16:25, 4. apr 2017
Milleks tagasi keerata, parem kinni keerata.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis