Eesti

Kaido Veermäe filmist "Põrgu Indias": filmi tegemine katkes süüdimõistva kohtuotsusega (5)

Toimetas Kristin Aasma, 29. märts 2017, 19:38
Kaido VeermäeFoto: Arno Saar
Täna ETVs linastuva dokumentaalfilmi "Põrgu Indias" režissöör Kaido Veermäe sõnas "Ringvaates", et ta oli Indias, kui temani jõudis info, et samas linnas on ka Eesti laevakaitsjad, kirjutas kultuur.err.ee.

"Kui ma seal [Tamil Nadus – toim] Lauriga kohtusin, siis olid nad vabad, oli küll olnud üks kohtuotsus, aga oodati järgmist," sõnas Veermäe ja kinnitas, et nad olid veetnud vangis juba pool aastat. "Sel hetkel me alustasime seda teekonda, mis vaatas seda, kuhu me võiksime sealt edasi jõuda," lisas ta ja kinnitas, et teekond katkes süüdimõistva kohtuotsusega ning seetõttu ei ole võimalik ka filmi edasi teha.

"Ringvaates“ olnud laevakaitsja ema Maret Veikat selgitas, et ta sai oma pojaga rääkida viimati 10. jaanuaril 2016. aastal – vahetult enne vangipanekut. "Praegu käib kõik kirjade teel ning õnneks britid külastavad oma lähedasi ning kui lähedane on seal kohal, siis ta võtab ka eestlaste kirjad kaasa ja annab üle," sõnas ta ja lisas, et kõige olulisem on see, et ta võtab eestlaste kirjad ja saadab kõigi kirjad pärast vanglast tulekut kohe eestlastele meili peale.

Samal teemal

11. oktoober 2017, 09:24
4 AASTAT INDIAS KINNI | ÕHTULEHE VIDEO | Laevakaitsjad olid kohtuotsusest šokis, ent palusid lähedastel olla tugevad
13. juuni 2017, 04:00
Laevakaitsja: riigil pole huvi võidelda oma välismaal süüdi mõistetud kodanike eest!
23. veebruar 2017, 09:52
President kuulutas välja vangide vahetamise leppe Indiaga
14. veebruar 2017, 12:01
Mikko: Eesti-India lepe võimaldab meie laevakaitsjatel koju saada

5 KOMMENTAARI

p
30. märts 2017, 18:37
Palmi lehtedele kirjutatakse otsuseid mis kusagil Delhi kohtumajas. suvaliste plaadijuppide pealt pakutakse ema isa nimesid. Ürgajas elavad alles
m
mati 30. märts 2017, 11:29
Eesti laevakaitsjaid oleks väga lihtne vabastada, kui arreteerida Eestis mõni india maharadsa või rikkuri poeg nt.narkosüüdistusega. Tuleks mõni rikas hindu Eestis kinni pidada ja mõista 25 aastaks vangi. Kohe hakkaksid asjad liikuma ja poisid oleks vabad.
Loe kõiki (5)