Kõik TV uudised

Homme öösel võib telepilt üle Eesti olla häiritud 

Toimetas Marge Sillaots, 21. märts 2017, 13:34
Foto: PantherMedia / Scanpix
Seoses digitelevisiooni edastussageduste muutumisega toimuvad kolmapäeva, 22. märtsi öösel üleriigilised hooldustööd, mis toovad kaasa katkestusi digilevisaatjate töös ning võivad nõuda seadmete taashäälestamist.

Suuremahulised hooldustööd toovad endaga kaasa katkestusi 22. märtsi öösel vahemikus kell 1-6. Seoses ümberseadistustöödega esineb häireid kõikidel (nii tasuta kui ka tasulistel) tavaantenniga vaadatavatel televisiooniteenustel.

Teine digilevisaatjate hooldustöö on üleriigiline ja puudutab kõiki tavaantenniga digilevi vaatajaid, eelkõige Pärnumaad. Kui pärast sagedusemuudatust puudub osa teleprogrammidest, siis tuleb digiboksis või -teleris teha uus kanaliotsing ja sõltuvalt seadmest ka alg- ehk tehaseseadete taastamine. Täpsemaid juhiseid leiate seadme kasutusjuhendist.

Täiendav info hooldustööde kohta asub Levira kodulehel SIIN

Levira juhatuse esimehe Tiit Tammiste sõnul johtuvad muudatused Euroopa Komisjoni otsusest anda osa digitelevisiooni praegustest sageduskanalitest edaspidi mobiilse interneti käsutusse.

Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt eraldatakse 2020. aastaks mobiilse interneti teenuste jaoks 700 MHz sagedusalas (694–790 MHz) lisaressursse, kuna see sagedusala on sobivaim, et pakkuda tarbijale kvaliteetset internetiühendust olenemata tema asukohast. Alla 700 MHz jääv sagedusala (470–694 MHz) on edaspidi mõeldud eelkõige audiovisuaalteenuste osutamiseks.

Seoses Eesti üleminekuga digilevi uuele sagedusalale viib ringhäälingu võrguteenuste ettevõte Levira ajavahemikus 1. märts kuni 27. september 2017 kümnel ööl läbi erinevate digilevisaatjate hooldustöid.

Levira vabandab muudatustega kaasnevate ebamugavuste pärast.