TV Uudised

TV3 VIDEO | Jaak Madison Hollandi valimistest: mina marokolasi saastaks ei nimetaks (52)

Õhtuleht.ee, 16. märts 2017, 21:45
Jaak Madison  kuvatõmmis/TV3
Täna oli "Seitsmeste uudiste" stuudios EKRE partei liige Jaak Madison, kes kommenteeris Hollandi valimistulemusi. Tema sõnul seob Hollandi vabaerakonda ning EKREt ohutunnetus, kuid et tema valimiskampaania ajal Wildersi väljaütlemisi tõsiselt ei võtaks. 

Madisoni sõnul ei võetud erakonnas Hollandi valimistulemusi vastu üldsegi mitte negatiivsete tunnete ega pisaratega.

Samal teemal

"Kui me vaatame ikkagi laiemat tulemust, kui palju keegi kaotas kohti, kui palju keegi võitis kohti, siis see näitab Hollandi ühiskonna suurt suundumust paremale. Ehk praegu peaministripartei kaotas kaheksa kohta parlamendis, kõige suurem hävija oli vasakpoolne sotsiaaldemokraatlik ehk töölispartei, kes kaotas tervel 28 kohta ning neile jäi ainult üheksa kohta parlamendis," nentis Madison.

Kuigi Geert Wildersi juhitud parempoolsele vabaerakonnale ennustati valimistel võitu, siis Madisoni sõnul ei saa igasugu küsitlusi tõepähe võtta. 

"Eks kõik need küsitlused ja arvamushinnangud on subjektiivsed, kõik sõltuvad päeva olukorrast. Samamoodi räägiti ka, et konservatiivid ei saa parlamenti Eestis," sõnas ta. 

Saatejuhid uurisid Madisoni käest, et ehk on Wildersi partei ka EKREle kuidagi eeskujuks. Madisoni sõnul seob neid ühine vaade immigratsioonküsimusele Euroopas. 

"Euroopa kultuuri struktuuri jäädvustamine, Euroopa ajaloo alalhoidmine ja ohutunnetus, et mis juhtub, kui kaotatakse kontroll näiteks piiride peal ja Euroopa suveräänsusküsimuses," rääkis Madison.

Enne valimisi läks Wilders isegi nii kaugele, et nimetas Hollandis elavaid marokolasi saastaks. Madisoni sõnul tulenes see lihtsalt valimiskampaaniast.

“Võime võtta välja Trumpi ütlemised välja, mis ta ütleb valimiskampaania ajal või siis, kui ta võidab valimised. Kui ta nimetab saastaks kedagi, siis võime võtta paralleelselt, kus nimetatakse teda paremäärmuslaseks. Keegi ei defineeri ära mis paremäärmuslus tähendab,” kuid saatejuht Mart Mardisalu nentis, et sõnaga saast on asi selgem. Siiski jäi Madison endale kindlaks ja ütles, et väljaütlemised tulenevad valimiskampaania võitlusest ja selle käigus võivad asjad minna üle piiri. “Mina ei nimetaks saastaks,” nentis Madison.

Ka peaminister Jüri Ratas on Hollandi valimistulemusi kommenteerinud, öeldes, et Hollandi valimised näitavad, et populismil Euroopas kohta pole. Madisoni sõnul on hoopis just Keskerakond populismi musternäidiseks.

Vaata kogu intervjuud!

52 KOMMENTAARI

e
eks vali siis 17. märts 2017, 14:55
kriminaalne erakond ja mine kiida,mis sa siia kommima ronisid.
v
Võib olla ongi Hollandile nii parem? 17. märts 2017, 13:52
Alusta EL-ist välja astumis referendumit. Siis närakad küsivad nagu brittidelt lahkumiseks 60 miljardit. Parem selle poolest, et EL läheb varsti ise hingusele. Pole vaja mingit tingimist.
Loe kõiki (52)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee