Saated

KÜLMA EI KARDA! | Soomest pärit mees elas Tallinnas käies autokaravanis! (14)

Televeeb, 16. veebruar 2017, 20:07
Sellises mobiilses elamises, kus on kõik vajalik olemas, Lehtonen ringi reisides elabki. Foto: kuvatõmmis videost
"Ringvaade" käis täna külas Markku Lehtonenil, Soomest pärit, kuid Haapsalus elaval mehel, kes Tallinnas kohtumistel käies endale kallist hotellituba ei võta, vaid elab hoopis oma autokaravanis!

Mees tuligi Tallinnasse kahele kohtumisele ning viibis Tallinna sadama juures parklas. 

Autoelamus on tal ka praegu keset talve väga soe, sest mehel on autosse installeeritud gaasisoojendi. “See ei loe kui külm väljas on, keeran nupust sooja juurde!” sõnas ta.

Lehtonen elab igapäevaselt Haapsalus, kuid peab tihti käima Tallinnas nõupidamistel. Seega selle asemel, et autoga Haapsallu õhtul tagasi sõita või hotellitoa peale raha kulutada, rändab mees mobiilse koduga. “Täna oli nõupidamine Tallinnas, milleks ma tagasi lähen Haapsallu. Tulin sellega, ööbisin esimese nõupidamise hoovis, täna oli nõupidamine World Trade Centeris ja nüüd ma tulin siia,” rääkis mees, et tema pargibki mobiilse elamise sinna, kus vaja on.

Parkimiskoha leidmine Tallinnas võib olla paras peavalu, kuid vajadusel saab parkida ka tasulistes parklates. Mehe sõnul on see neli eurot ööpäeva eest köömes maksta, võrreldes näiteks hotellitoa hindadega. 

Mehe sõnul sadama juures parklas siiski väga hea ööseks parkida ei ole, kuna seal kandis on palju liiklust. “Eelmine öö ööbisin rahulikumas kohas Mustamäel,” rääkis ta. 

Lehtonen rääkis, et autos on öösiti päris rahulik magada ning keegi teda kollitamas käinud ei ole. 

Lehtonenile autos ööbida meeldib väga. Autos on kõik eluks vajalik olemas - riidekapp, külmkapp, pliit, kraanikauss, dušš ja ööbimiskohad, mida on kokku mobiilses elamises lausa kuus tükki. Ise ööbib Lehtonen kahekohalises voodis, mis on mugav pikk ja lai. 

Mees on Eestis elanud juba 45 aastat ning viimased 20 aastat Haapsalus, kuna sealt on tema naine pärit. “Leidsime koha ja kohe hakkasin vaatama sellist kohta, kuhu saaks karavani jätta. Ja nii see on jäänud, 20 aastat seal ja 20 aastat kämpingut pidanud,” rääkis ta. 

Lehtonen on haagissuvilaga tiirutanud ka mujal Euroopas. Praegu ei ole selleks enam tegemiste-toimetamiste kõrvalt küll aega, aga kui on minek sugulaste juurde Soome, läheb ta sinna alati just karavaniga. “Ma ei taha sugulaste kõrval toas magada!” naeris ta.