Eesti

ULME, HUUMOR JA SALAELU: 10 sarja, mille vaatamist uuel aastal Netflixis alustada  

Televeeb, 4. jaanuar 2017, 12:28
"Hannibal"Foto: Vida Press
Enamik telesarju on mugavalt koondatud Netflixi, mis peaks varsti hakkama pakkuma võimalust vaadata sarju ka netiühenduseta. Millised on aga kümme sarja, mida iga telefänn võiks uuel aastal vähemalt korra kiigata?

1. "Black Mirror"

Tehnoloogia, valitsuse varjumängude ja inimolemuse tagatubadest rääkiv sari, mis tabab suurepäraselt kaasaja ühiskonnas esinevaid probleeme. Igaüks leiab sarjast midagi, mille üle pikemalt juurelda.

2. "Stranger Things"

80ndates toimuv sari sarnaneb ulmekirjanik Stephen Kingi loomingule, kus silmapaistva rolli teevad eelkõige lapsed. Sarjas on küllaldaselt kummalisi ja humoorikaid käike, mis omavahel põimuvad ja sootuks teise reaalsusse viivad.

3. "BoJack Horseman"

Möödunud sajandil komöödiasarja staarina elu nautinud hobune üritab endise kuulsuse najal liueldes enda elu rööpasse saada, kuigi see alati õnnestuda ei pruugi. Kuigi sarja tõelise sisuni läheb paar episoodi, tasub Hollywoodi küünilisust ja tühjust, mida sarjas kuhjaga, nautida.

4. "Grace and Frankie"

Naised avastavad, et nende abikaasad, kellega abielus oldud 20 aastat, ei ole üksnes sõbrad, vaid ka armukesed. Filmimaailma tähed Jane Fonda ja Lily Tomlin mängivad kumbki oma tegelaskujusid äärmiselt peenelt ning vahelduseks on tore näha suhteid ja küpsema nurga alt. Kuidas hakkama saada siis, kui jalgealune kaob perioodil, kus peaks juba elu vilju nautima?

5. "Archer"

Üks viimase aja kummalisem, ent parasjagu sarkastiline animatsioon täiskasvanutele. Ülbe, pisut rumal, ent end igast olukorrast päästa suutvas Archeris võib end ära tunda igaüks. Sarjas on küllaldaselt karmi irooniat, sarkasmi ja hea annus huumorit.

6. "The Crown"

Paljukiidetud sari viib kuningliku pere koju ja vaatab kuninganna Elizabethi ja prints Philipi suhte algusse. Tegu on aegade ühe kulukaima sarjaga, ent süžee ja kostüümidraama on igat senti väärt.

7. "Making a Murderer"

Kümneosaline sari heidab pilgu 18 aastat süütult trellide taga istunud Steven Avery ellu. Sarjas näidatakse, kuidas tõendid kokku mätsiti, millist mõju avaldas süüdimõistmine Avery lähedaste elule ning palju muud.

8. "Dirk Gently's Holistic Detective Agency"

Douglas Adamsi raamatu järgi tehtud sari meenutab "Sherlock Holmesi", ent pisut koomilisemalt ja kergemalt. Kahe tegelaskuju – Toddi (Elijah Wood) ja Dirk Gently (Samuel Barnett) dünaamika sarjas on kindlasti nauditav.

9. "Hannibal"

Sari heidab pilgu Hannibal Lectori (Mads Mikkelsen) varajasse ellu, kui ta oli veel psühhiaater. Stseenide graafiline pool on uskumatult hästi välja mõeldud, kõik detailid on paigas ning Hannibali söögitegu meenutab filigraanset kokasaadet.

10. "Narcos"

Colombia narkoparuni Pablo Escobari maailma kujutav sari on samuti saanud kiita igalt poolt. Palju ebamugavaid ja -meeldivaid stseene, mille abil saab aimu, kuidas narkomaailmas asjad käivad ning miks inimesed üldse kartellidesse satuvad ja millist elu elavad.

Samal teemal

29. detsember 2018, 19:27
ARVUSTUS | Kaks meest seisavad rõdul, üks peab neist alla hüppama. Valik on sinu!