Eesti

FOTOD JA VIDEO | Eesti parim koolikokk selgub peagi – saa tuttavaks: Tallinna Arte gümnaasiumi kokk Evelyn (1)

Marge Sillaots, 20. detsember 2016, 10:45
Foto: Indrek Arula
Juba 23. detsembril selgub ETV ekraanil saates "Eesti parim koolikokk", millise kooli kokk osutub võitjaks. Kuni finaalini avaldame loosi tahtel tosinast võistlejast kuue tutvustused ja nende retsepti, mis kirjas saate põhjal valminud Kaileen Mäe esikteosest "Koolikoka raamat".

Tallinna Arte gümnaasiumi kokk Evelyn

Evelyn on küll Tallinnas sündinud, aga lapsest saadik näinud, kuidas maal toitu tehakse. Vanaema juures oli alati laud kaetud, autolavka käis kaks korda nädalas, sealt osteti silku, soola ja suhkrut ning kõik ülejäänu tehti ise. Tüdruk sai varakult teada nii seda, kuidas pirukat küpsetatakse, kui seda, kuidas koduseast lõpuks pannil kotlet saab.

Evelyn: "Kook on mul rikkalik. Ühest tükist piisab, et küllastustunne tekiks. Täisteranisujahu annab koogile ilusa pruuni värvi. Arte gümnaasiumi sööklas töötab Kadi-Lii, ta oskab erilisi kaunistusi teha. See punane liblikas koogi peal on ka tema tehtud."

MAHE PLOOMIKOOK TALUKOHUPIIMAST (15 inimesele)

Foto: Indrek Arula

PÕHI

130 g taluvõid

65 g suhkrut

190 g täisteranisujahu (mahe)

1 muna

Põhja jaoks sega või, suhkur, jahu ja muna omavahel ühtlaseks tainaks. Pane tainas 20 minutiks külmikusse. Seejärel valmista ette 24 cm läbimõõduga koogivorm, põhja pane küpsetuspaber. Aja tainas vormi põhjale ühtlaselt laiali. Küpseta ahjus 220 kraadi juures 10 minutit.

KOHUPIIMASEGU

900 g 10% talukohupiima

100 g suhkrut

350 g ploome (kivideta)

40 g suhkrut

Sega kohupiim ja suhkur omavahel ning vala segu ühtlaselt põhjale.

Ploomid lõika sektoriteks ja lao kohupiimakihi peale. Raputa ploomidele peale 40 g suhkrut, et oleks ikka magusam!

PURU

90 g taluvõid

100 g täisteranisujahu (mahe)

60 suhkrut

Puru jaoks hõõru või, jahu ja suhkur kahe peopesa vahel nii, et jääks ilus puru, aga vaata, et see liiga kuiv poleks. Kalla puru koogile.