Kõik TV uudised

Reitingud räägivad aga muud

Jakko Väli: "Vaba mõtte klubi" on populaarsem kui "Foorum" või "Kahekõne" (125)

Andra Nõlvak, 30. november 2016, 11:27
 Ilmar Saabas
Möödunud nädala Tallinna TV saates „Vaba mõtte klubi“ väitis Jakko Väli, et nende saade on juba mõnda aega olnud populaarsem kui ETV "Foorum" või "Kahekõne". TNS Emori vaatajanumbrid räägivad aga vastupidist.

„Seesama meie väike Tallinna Televisiooni saade on juba mõnda aega olnud populaarsem kui „Foorum“, populaarsem kui „Kahekõne“. Populaarsem kui need suures stuudios suure raha eest tehtud saated. Järelikult on ERR-is midagi valesti,“ sõnas Väli 22. novembril "Vaba mõtte klubis".

TNS Emori andmed on aga teised. Nimelt on 1. novembrist 20. novembrini  "Foorumit" vaadanud keskmiselt 67 000 inimest, "Kahekõnet" 81 000 inimest ja "Vaba mõtte klubi" vaid 22 000. Kust pärines Jakko Väli informatsioon?

Väli enda sõnul ei ole "Vaba mõtte klubi" vaatajanumber kindlasti nii tilluke kui 22 000. „Olen tsiteerinud neid numbreid, mis ringlevad TTVs,“ selgitas Väli. Täpseid andmeid mehel siiski ei ole.

„Kuid kui õigesti mäletan, siis oli ka minu enda saade ("Teie arvamus, palun!") mingil perioodil populaarsem kui Kahekõne,“ on Väli kindel, lisades enesekindlalt, et on veendunud selles, et "Vaba mõtte klubi" näol on tegemist vaadatavama saatega kui seda on "Kahekõne".

 Andres Putting

„Mul on hea meel, kui Treufeldti saade on vahepeal vaatajaid juurde kogunud,“ sõnas mees.

Mis puutub ERR-i rumalatesse otsustesse, milles Väli saates rääkis, siis mehe sõnul on üheks selliseks "Kahekõne" lõpetamine. „Kuid rumalad otsused on senisele ERR-ile ehk rahvakeeles Eesti Reformierakonna Ringhäälingule üldse iseloomulikud,“ lisas ta.

Tallinna Televisiooni juhi Toomas Lepa sõnul mõtles Väli vaatajaid, kes on käinud vaatamas "Vaba Mõtte Klubi". „Kui nende arvud kokku liita, siis mõnel nädalal tuleb vaatajaid ligi 100 000,“ selgitas Lepp. Mehe sõnul tekibki erinevus reitingust. „Neid numbreid aetakse tihti segamini.“ Siiski tõdeb Lepp, et Väli väljendus võis olla liiga emotsionaalne.

125 KOMMENTAARI

m
mõttetu saade 1. detsember 2016, 15:43
Saates osalejate kiunumise ja eneserahuldamise väljundsaade.
k
konsa 1. detsember 2016, 07:15
Jakko Väli: "Vaba mõtte klubi" on populaarsem kui "Foorum" või "Kahekõne"
.-.-.-.-
ERR on puhas PROPAGANDAKANAL, täielikult KULTUURIMARKSISTIDE kontrolli all,
koos tsensuuri ja muu meie rahva vastase stufiga
Loe kõiki (125)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee