2
fotot
(Aldo Luud)

Eesti teisest pagulaskeskusest, Vägeva Kodust sai Vao kõrval teine Eesti varjupaigataotlejate majutuskeskus selle aasta juuni lõpus. Tänase seisuga elavad Lääne-Virumaa väikese küla korterelamus viis Eestisse saabunud pagulasperet koos 16 erivajadusega inimesega, kes on selle maja elanikud olnud viimased aastad.

Tänases "Radaris" räägivad varjupaigataotlejad Iraanist ja Afganistanist oma elust Eestis ning põhjustest, miks nad kodumaalt lahkusid. 

"Abiellusin abikaasaga. Tema perekond ei olnud valmis, et nende tütar abiellub teise hõimu esindajaga ning mind ähvardati korduvalt, et kui abiellun nende tütrega, siis nad tapavad mind ära" räägib eksklusiivses intervjuus 28-aastane Djamal Iraanist.

"Aga otsustasime abielluda ja mõtlesime, et nad lepivad sellega. Kuid perekond ei muutnud oma otsust ning asusid meid ähvardama, taga otsima ja tahtsid meid tappa. Lõpuks, kui minu abikaasa rasedaks jäi, otsustasime põgeneda turvalise riiki, kuhu saaksime jääda," lisab Djamal, kelle tütar sündis kaks kuud tagasi Harku kinnipidamiskeskuses.

Lisaks saavad sõna ka teised sealsed pagulased ning näeme, kuidas pered vastremonditud korterelamus oma päevi veedavad.

"Radar", kes veetis Vägevas kolm tööpäeva, saatis 1. septembril viis Vägeva kodu last Armeeniast, Iraanist ja Afganistanist Vaimastvere kooli ning külastas ühte sealset Afganistani perepead tema esimeses Eesti töökohas.

Vaata elu Vägeva Kodus täna õhtul kell 20 Kanal 2.

Jaga artiklit

51 kommentaari

P
Penskar  /   12:46, 6. dets 2016
Tule mõistusele ( Sina , miks on valetatud jälle ) Eestlased lähevad ära Soome kust seda tööjõudu ikka saab, ainus võimalus ( pagulased kes riigisaksu nuumavad )
teiseks pagulastele on miiniumpalk , või isegi vähem normaalne näitaja sellest riik elabki ,
aga eestlne ka loll ei ole , kes laseb riigil enda peal liugu lasta .
( Elagu pagulased ja muud puujupid )
S
Saliha  /   01:03, 14. sept 2016
Vaido Kütil on käed-jalad tööd täis: lastele koolitarbed kätte viia, neid kooli sôidutada, koolist koju, arstile jne. Teenendus tasemel ja neile Eestis meeldib. Ühel pagulasel on kindlasti hambaarsti vaja. Noh, meie hooldekodu ju järgmiseks aastaks tehakse tühjaks, saab pagulastele. Mees, kes seal on 8 aastat elanud ja harjunud, juuritakse ta miljööst välja.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis