Eesti

"RADAR" TÄNA | Vägevale paigutatud pagulased avavad end kaamera ees: naise perekond tahtis meid tappa  (51)

Toimetas Marge Sillaots, 13. september 2016, 13:50
Foto: Aldo Luud
Eesti teisest pagulaskeskusest, Vägeva Kodust sai Vao kõrval teine Eesti varjupaigataotlejate majutuskeskus selle aasta juuni lõpus. Tänase seisuga elavad Lääne-Virumaa väikese küla korterelamus viis Eestisse saabunud pagulasperet koos 16 erivajadusega inimesega, kes on selle maja elanikud olnud viimased aastad.

Tänases "Radaris" räägivad varjupaigataotlejad Iraanist ja Afganistanist oma elust Eestis ning põhjustest, miks nad kodumaalt lahkusid. 

Samal teemal

"Abiellusin abikaasaga. Tema perekond ei olnud valmis, et nende tütar abiellub teise hõimu esindajaga ning mind ähvardati korduvalt, et kui abiellun nende tütrega, siis nad tapavad mind ära" räägib eksklusiivses intervjuus 28-aastane Djamal Iraanist.

"Aga otsustasime abielluda ja mõtlesime, et nad lepivad sellega. Kuid perekond ei muutnud oma otsust ning asusid meid ähvardama, taga otsima ja tahtsid meid tappa. Lõpuks, kui minu abikaasa rasedaks jäi, otsustasime põgeneda turvalise riiki, kuhu saaksime jääda," lisab Djamal, kelle tütar sündis kaks kuud tagasi Harku kinnipidamiskeskuses.

Lisaks saavad sõna ka teised sealsed pagulased ning näeme, kuidas pered vastremonditud korterelamus oma päevi veedavad.

"Radar", kes veetis Vägevas kolm tööpäeva, saatis 1. septembril viis Vägeva kodu last Armeeniast, Iraanist ja Afganistanist Vaimastvere kooli ning külastas ühte sealset Afganistani perepead tema esimeses Eesti töökohas.

Vaata elu Vägeva Kodus täna õhtul kell 20 Kanal 2.