Jürgen Veber (STANISLAV MOSHKOV)

19. septembril alustav kodumaine "Selgeltnägijate tuleproov" on juba enne sarja algust üllatanud vaatajaid värvikate osalejate ja peakohtunik Marilyn Kerroga. Nüüd aga paljastas Jürgen Veber LP-le, et temast saab tuleprovi saatejuht ja skeptik.

"Olen saatejuht ja ka žürii liige, kes vaatab selgeltnägijate tegemisi ehk skeptilisema pilguga. Et keegi seal mingi trikiga tulemusi ei saavutaks, vaid kasutaks tõepoolest oma selgeltnägijavõimeid," rääkis Veber LP-le.

"Ma ei saa öelda, et ma oleksin seal selline skeptik, kes mitte midagi, mida näeb ja kogeb, ei usu," selgitas Veber. "Aga usun, et tunnen päris hästi ära selle, kui keegi läheneb asjale mingisuguse trikiga või üritab olukordi lahendada, toetudes oma erilisele tunnetusele või võimele."

Pean tunnistama, et läksin sinna saatesse sooviga tõmmata suurel hulgal inimestel vaip jalge alt, aga saadete jooksul on minust, skeptikust, saanud see, kel on sageli imestusest silmad pärani.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehe laupäevalehes LP.

Jaga artiklit

22 kommentaari

A
aga  /   11:17, 11. sept 2016
mis mõtet on selliseid libasaateid teha?Pole ju siiani ükski omaarust selgeltnägija maailmas suutnud oma võimete olemasolu tõestada!
H
Huvitav  /   21:59, 10. sept 2016
Tuleb meelde suur vastasseis Uri Gelleri ja James Randi vahel. Viimane mustkunstnikuna uskus, et kui toimub midagi erilist, on seal kindlasti mingi pettusega tegemist. Esimene jällegi põletas ennast lõpuks läbi, sest pidi lõputult tõestama oma ehedust.
Sest asi, millega skeptikud tihtipeale alt lähevad, on see, et nad ise usuvad, et see või teine asi pole võimalik .

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis