Eesti

"RADARI" VIDEO | Soodausku perearst Riina Raudsik: mulle on väga ebaselge see, mis praegu tehakse. See on laimukampaania!

Õhtuleht.ee, 22. märts 2016, 21:28

170 KOMMENTAARI

n
Note/ 4. aprill 2016, 22:46
Peaks ikkagi eristama ära, mis on meditsiin, rahvameditsiin ja meditsiini alternatiiv: esimene on reeglitega reguleeritud pidades silmas tõestatud tulemusi, mida tõendavad reaalsed teadustööd, teine on jällegi rahvatarkustel põhinev, kus võid haava ravida näiteks teelehe või lapsepissiga ravida ja see mõjub, kolmas aga põhineb kellegi arvamusel, mida pole kontrollitud või siis pole adekvaatset tõestust, et see toimiks. Millisesse kasti Raudsik panna, kes esineb riikliku meditsiiniasutuse esindajana? Milline tagakiusamine? Juba ammu enne praeguseid mmsi ja soodaartikleid kurtsid veebis paljud ta patsiendid, et pöördudes perearsti poole, üritab too pöörata inimest Ph usku või siis saadab vaegustega koju põdema. Inimesed lähevad arsti juurde siiski tervisehädadega, mitte kuulama loenguid elustiilivigadest ja organismi ph tasakaalust, millise jutu puhul piisab põhikooliharidusest, et aru saada, millise jamaga tegu on, ning veebiavarustes leiab seda hunnikute viisi- Dr. Võiks vähemalt oma soodapuhumist loogilisemalt esitleda.
f
Füüsik-keemik./ 25. märts 2016, 14:26
Tere, paneb ikka muigama küll.
j
jj/ 25. märts 2016, 09:28
miks mitte siin kommentaariumis laamendada ja inimest porri tallata, kui oma king ei pigista.
Kas sulle ei ole su perearst öelnud, et su haigus ei ole ravitav. Mulle on seda kolm korda kolmel erineval juhul öeldud. Ja olen alati alternatiivraviga ennast terveks ravinud. Esimene kord oli 30 aastat tagasi, kus sõrmed olid juba moondunud ja arst pakkus vaid valuvaigisteid pidvalt kasutamiseks. Jah, see oli jube probleem ja mul kulus ravitsemiseks 8 pikka aastat ja sain korda. See oli suur töö ainuüksi raamatute, igasuguste rahvaravisoovituste ja iseenda mugavusest ülesaamisega.
Kui asi on sinul, sinu lapsel,lootusetu, siis hakka hukka mõistma arsti, kes ausalt ütleb, et kui asi oleks temal endal , ta lapsel lootusetu, siis : "Mine tea...".
Ära iial ütle iial.
Kõik on siin maailmas juba olnud. Juba Kristust ristile saates karjus rahvas: "Lööge ta risti...!" Täna on seda hea meenutada.
m
midagi selle tohtri jutus ei klapi/ 24. märts 2016, 17:14
Vaatasin poes eile Borjomi hinda - 0.84 1.5 liitrit. No ei ole ju ravimi kohta kallis. Palju seda siis päevas jooma peab, sellest pole lugenud. Aga ikka vaja, et inimene ise teeks soodavett. See karboniseeritud vesi, kuhu tuleb soodat lisada, maksab ju ka midagi.
Asi pole hinnas, asi on milleski muus.
Vytautas on minu meelest veel odavam.
Kas esitleti sooda kogust väiksemana või tehti muud pakasuhhat, ei tea.
Ei eita sooda kasulikust, aga no tee või tina, ei klapi see värk.
k
kogenud/ 25. märts 2016, 20:31
Vytautasest läheb kõht lahti
k
kurat/ 26. märts 2016, 17:33
borjomi maksab 1,8 euri 1,5 l
a
Angel/ 24. juuni 2017, 18:11
Praegu maksab igatahes Borjom 1,69 eurot 1l Maksimarketis. Ei tea kas tõesti nii palju hind tõusnud aastaga....
p
Patsient./ 24. märts 2016, 11:50
Vaatan siin vanamoorid tülli läinud oma tagumikude pärast. Mummil võib tõesti sapp haige olla aga doktor Raudsik võiks mummi sapi korda teha sooda veega. Isiklikult meeldivad ka rohkem laiema tagumikuga rinnakamad naised. Doktor oskab teisi ravida soodaveega aga oma nahka ei oska soodaga korda teha. Tõesti inimest on halb vaadata kui kole kortsus nahk teisel ise dohter. No aga kuulda,et lähevat ära pensionile koju inimei mürgitama.
l
liina/ 28. märts 2016, 07:48
Isver milline haige komm! Ja mina just vaatasin oma perega, et kui kena naine, ma küll vanust ei tea aga kui ta on arst olnud 40 a. siis peaks ju eakas olema,,väga meeldiv välimus ja arukas jutt. Ja tema isa oli Super näitleja.
p
Patsient/ 24. märts 2016, 10:46
Tahan, et Riina Raudsik oleks minu perearst. Kas võtad?
m
Mimmi le/ 24. märts 2016, 10:16
Miks sa nii sapine ja kibestunud inimene oled,kui enda ümmarguste vormidega rahul oled. Inimesed on erinevad,mõned loodud paksukesed, mõned peenikesed,mõned ei ole endaga rahul ja püüavad end muuta.Kokkuvõttes on see iga indiviidi enda asi ja ei ole vaja olla kasvatamatu. ja õel. Kunagi nooruses igatsesin paksemaks saada,jõin vahukoort,kreeme,torte,lõpuks läksin Vigala Sassi jutule. Sass ütles: "mis, tahad seda paksu perset taga vedada?" No ja siis rahunesin maha ja lõpuks olin endaga väga rahul, sain pidevalt komplimente.
m
Mimmu le/ 24. märts 2016, 07:21
Väga tore teema kohe muutus ja Teiepoolt väga hea ja õige tähelepanek.

m
Mimmu/ 24. märts 2016, 06:54
Terehommikut, sooda soodaks mõni inimene on eluaeg sooda. Mind paneb imestama sportiteinud kõhnad naised või nagu te ise nimetate saledateks. Vaadake kui kõhna inimene vanaks jääb kui koledaks kortsuliseks muutub. Siin ei aita enam värvipotid ega värvirullid isegi. Oh õudust nüüd te kõhnad näete mis saatus teid ees ootab. Või on see soodavee joomisest. Olen aus minu ema on 71 on selle naise kõrval tütar. Jaah nagu ikka vanasõna ütleb, et ennem tükk rasvast kui konti näsida. Tegelikult pallurid naised on üldse rinnatud ja koledad. Noh kõhnad ärge siis pikka viha kandge Mimmu peale, kolistage konte edasi oma kortsus näoga kolme kihilise krohvi all mida ei saa ööseks ka maha.
n
nonoh/ 24. märts 2016, 07:25
õnnitlen su 71 aastast imeilusat hästisäilinud ema terase tütre puhul.
Su ema võib küll 71-ne kaunitar olla, kuid on oma tütrest kasvatanud lolli mimmu. Mis on siis tähtsam, mida hinnata su imeilusa ema juures? Kas siledat nägu või halvastikasvatatud tütart. Millele see kaunitar raiskas aastad, kui pidi tütart kasvatama?
j
Jüri Mari "nonoh ile"/ 24. märts 2016, 07:52
Miks Teie nii ärritusite, kas käib ka Teie Vene Hurtade pihta. Harimatu inimene kasutab teise inimese kohta nii rumalaid sõnu nagu olete Teie. Tunnen Riinat ega tegemist pole tõesti kena inimesega.
v
VAADAKE/ 23. märts 2016, 23:25
seda saadet uuesti ja lugege selle Sooda paki pealt Sooda all olevat sõna. Päris suurelt kirjutatud. Kui ei saa aru mis kirjutatud, siis tõlgi ära saad teada ja näed, mis olukorras oled. Edu.
k
kohalviibija/ 23. märts 2016, 17:07
Aga kas te teate, et Maa on lapik?
v
23. märts 2016, 18:40
vaata, et üle ääre alla ei kuku

e
elust/ 23. märts 2016, 15:07
enesest ,minu sõbranna ja ka mina ravisime mao ülihappesust sooda veega ,maos oli väga valus see sooda,ma ei suutnud soodat võtta,hoidsin taskus aga alati alminoxi tabletid,et nendega end ravida jne kuni maomahla pärsivate ravimiteni välja,sõbranna kahjuks suutis soodat edasi võtta niikaua kui sooda hävitas mao limaskesta ja ta suri 42 aastaselt maovähki,mina hakkasin sidruneid sõõma,sest teadsin et mul olevat ka sapikivid,püüdsin neid lahustada aga tegelikult sain oma mao täielikult korda ,sest sidrunis on palju C vitamiini ja ta muutub maos leeliseks,mitte iialgi ei võta ma soodat ega sooda vett sisse ega ei soovitaks iialgi ka teistele ja arvan et sooda kindlasti aitab kaasa maovähja tekkele
d
djaval/ 23. märts 2016, 16:21
Kes sulle maksab selle jama eest. Mina olen soodavett üle 30 aasta tarvitanud (pool teelusikat klaasi vee kohta, korralikult ära lahustatuna), kui selleks vajadus on olnud. Paar aastat tagasi käisin sondi neelamas, et saada teada mis võib põhjustada ülehappesust ja protseduuri läbi viinud spetsialist ütles, et magu ja söögitoru on korras, viga klapi ehituses. Kui sinuga tõesti juhtus see mida kirjutad, pidid soodat ikka väga suures koguses sisse sööma või siis polnud see sooda mida tarvitasid.
t
to elust/ 23. märts 2016, 17:43
kui soodavett teed, tuleks soodat vähem kui vett panna - 0,5 teel. 1,5 liitrilr veele
v
Viktor Pelgulinnast./ 23. märts 2016, 14:06
Tervist. Need kõik on pisiasjad. Millal süütevedelik välja tuli peale seda ma pole pudelit viina ostnud. üks parimaid jooke maailmas. 94 aastal oleks küll otsad andnud kui kogemata panin lakibensiini ja dosooli peale. Arsti juurde ka ei läinud,panin pool liitrit rafineerimata päevalilleõli otsa ja liiter õunaäädikat. Keeras kõik välja mao puhtaks ja jäin ellu. Soovitan kõigil kui midagi on päevalilleõli ja õunaäädikat,puhastamata päevalilleõli. Tean Raudsiku mutti väga mõistlik haritud abivalmis inimene kelle toodet ma panen pohmelli ajal igakord muidugi lisan juurde natuke suhkrut ja just sedasama õunaäädikat. MMS i sai ülikooli ajal küll pandud õllega segamini kui läksime spordivõistlustele,parimad kohad tulid nagu mürin. Arst soovitab Teile head mitte halba aga vaadake millised posijad ja suured telehvoni teel tohtrid on jututoas. Nendest petistest ei saa keegi jagu aga nüüd tehakse üht head inimlikku tohtrit maha. Häbi eesti riik,tõstke aga viina hindasid aga vat mina teieviina ei osta,proosit.
v
Viinasokk..../ 23. märts 2016, 13:41
Kas peaks hakkama lugusid kirjutama ka perearstidest, kes soovitavad viinasokke, kummeliteed, hanerasva, nõelravi jne.....??? Miks on tehtud mingist soodaveest mingi "tont" ... ??? Paneme tuleriidale kõik, kes midagi alternatiivsemat, teaduslikult tõestamata on soovitanud....Inimesel on valikuvabadus vastavalt oma teadmistel...
m
mikk/ 23. märts 2016, 15:48
Kui arst soovitab vähi raviks viinasokke vöi hanerasva, siis on asi küll halb.
a
AJ/ 25. märts 2016, 10:45
Vähiraviks millegi "muu" soovitamine on sama halb! Ei ole ka superkallid ja kättesaamatud "vähiravimid" vähist vabastanud. On vaid pärssinud ja elupäevi juurde andnud. Vähk on senini ravimatu haigus selle klassikalises vormis (rakkude pidurdamatu proliferatsioon). Meeldis dr.House filmis tolle veidriku öeldult: kui on vähk ja elus, on vale diagnoos. Tõsi, nn. verevähi jt. vereloomega seotult on suudetud pärssida, aga see ei ole see "päris vähk". Ja ei ole ka kuulnud, et keegi viinasokke või hanerasva (välispidiseid mõjuaineid) pakkunud. Kehva fantaasia. Küll on tõesti suudetud toitumisega inimese organismis toimuvaid bioprotsesse veidi mõjutada-pidurdada. Vahel isegi ka veidi parandada. Nii tuhandeid aastaid.
l
lilli/ 23. märts 2016, 13:34
soovitada võib ju kõike, aga OPO omal peab olema pea otsas.
l
lugege raamatut/ 23. märts 2016, 13:26
Minule jättis see raamat mitte soovituslikku mulje vaid pealesurutud mulje
n
n.76/ 23. märts 2016, 12:50
Vahest olen isegi soodavett kasutanud,aitab.Olen lugenud,et mida rohkem on sünnipäevasi,seda kauem elad?
l
lumesadu/ 23. märts 2016, 15:30
Minu isal oli kassiahastuses ikka soodapakk käeulatuses, see aitab hästi pohmelli ravida
l
lisaks to Skeptik/ 23. märts 2016, 12:38
dr Raudsik ei ole seda vana rahvameditsiini retsepti kuskil patenteerida püüdnud, pigem on ravimifirmad need kes on vägagi huvitatud rahvameditsiinis kasutatavate ravimtaimede toimeainetest, et siis viimaseid tablettidesse lisatuna oma avastusena näidata ja rahvale ülikallilt müüa.. Või ma eksin?
t
to Skeptik/ 23. märts 2016, 12:18
kasutades analoogiat tooksin näite mehest, kelle leiutis oleks pidanud ka talle vähemalt Nobeli preemia tooma. See mees oli Stanley Meyer. Internetis on tema kohta materjali hulgaliselt, paraku maksis mees oma leiutise eest eluga. http://www.dailybrainfreeze.com/conspiracies/stanley-meyer-free-energy-superstar-murdered/
l
LL/ 23. märts 2016, 13:18
uuri veidi rohkem enne kui teistele vandenõuteooriaid jagama hakkad:
http://www.aardvark.co.nz/stanley_meyer.shtml
s
sars to LL/ 25. märts 2016, 13:07
Sa ise lugesid selle saidi läbi, mille postitasid? Tavaline desinformatsioon ja naljanumber! Esimene väide oli juba, et mehel polnud pabereid WTF... nagu paber määrab inimese oskused ja võimed.. IRW! Mõtle ikka oma peaga!
a
aga sa ise?/ 19. veebruar 2017, 01:45
esimesest väitest vist kaugemale ei jõudnudki...

e
ei noh/ 23. märts 2016, 12:09
ports idioote kaitsmas seda "äridaami", piinlik lugemine.
s
soodapuhuja!/ 23. märts 2016, 11:32
"Maailmas pole mitte ükski inimene MMSiga kahjustada saanud. Ka siis, kui inimene on ära joonud 100 000 kordse annuse,"
-----
Sellest lausest piisab, et kindlalt öelda- see mutt on täiesti süüdimatu. Kuidas selline üldse arstiks sai?!?
e
Et kuidas arstiks sai? Õppis ülikoolis loomikult ja 40 aastat on juba arst!/ 23. märts 2016, 12:28
1977. aastal lõpetas ta kirurgia erialal, spetsialiseerus anestesioloogiks ning töötas kolm aastat Tallinna kiirabis kardioloogilises ja reanimatoloogilises brigaadis, seejärel töötas ta pikemalt anestesioloog-reanimatoloogina. 1984. aastal astus Riina Raudsik ordinatuuri kardioloogia erialal ja peale selle lõpetamist 1986. aastal asus tööle kardiloogina Tallinna Kiirabihaigla (PERH) infarkti osakonda. 1989. aastal sai ta kutse minna tööle esmatasandi arstiks oma elukohta Jürisse, kus on tänaseni tervisekeskuse juhataja ja arst.
J
...../ 24. märts 2016, 20:49
Ja nagu tema väitest MMS´i kohta võib järeldada, ei ole kooliharidus teda sugugi kahjustanud. Kuri lugu küll. kui lähed omaarust arsti juurde ja satud hoopis soodapuhuja otsa.
a
arvamus/ 23. märts 2016, 11:21
Ravimifirmad tahaks ketseri tuleriidal põletada, aga ei saa, nüüd kasutatakse meedia abi.
m
muidugi/ 23. märts 2016, 12:00
nüüd leiutati imeravim, kes aitab kõige vastu, ootame Nobeli preemiat :).
s
Soodaravi Olemus/ 23. märts 2016, 19:09
Kui üks ametlikult arstiks õppinud inimene peab haiguste põhipõhjuseks liigset happesust organismis, mida peab "ravima" soodaga, siis peabtal vaimuviga küljes olema.
Kuid eks arstide seas ole ka oma % kõrvalekaldega isikuid.
m
Mis toimub 007/ 23. märts 2016, 11:02
küsige tabletikuninga M.L. käest, mis toimub ! Eks käib turu hoidmine kasumi nimel !
h
huvitav/ 23. märts 2016, 10:50
aga mis see soolainhalaator parem on selle soodase raha eest.
j
jah/ 23. märts 2016, 11:47
ja 20ml merevett nohu korral ninna pihustamiseks peab ikka ka apteegist 7.50 eest ostma. ISE ei tohi mingil juhul teha. Absurdne!
s
su enda vesi.../ 19. veebruar 2017, 01:47
a
Appi/ 23. märts 2016, 10:48
Kuidas inimesed on nõus võtma mürgiseid tablette iga väiksema haiguse puhul ja tavalist soodavett mida terve elu joodud nii materdavad.Sööge siis oma antibiotse edasi ja saage resistentsus, et varsti enam ükski rohi ei mõju.Tean väga palju inimesi kes iga nohu puhul antibiootikume võtavad,pärast maks läbi.Kas te ei mõtle et iga ravim kahjustab maksa ja veel kuidas? See et arst viitsib ja tahab inimest teistmoodi ravida küll halb ei ole.Ise peab ka veidi mõtlema,ei pea ju seda soodalahust nii palju nii kanget jooma. Ise joonud seda juba nii ammu, kõik ok. Kõrvetised kaovad kohe aga kui võtan mingit Omep -it kohe kõrvalnähud kohal.Ükski perearst ei küsi kuidas sa toitud või mis eluviisid on,kohe rohud peale ja hästi palju. Õige toitumisega saaks nii palju ära hoida.Aga praegu aru saada miks on pahameel,sest ravimifirmad võivad hätta jääda ja arstid töötuks kui kõik nii lihtsalt terveks saaks.
j
JR/ 23. märts 2016, 10:41
On neid imearste nähtud, paberitega ja ilma, ega ei usalda küll!
Samas: kui mitte keegi mitte kunagi ametlikus meditsiinis ja teaduses ei oleks kahelnud, siis oleksime juba ammu surnud või elaksime koopas.
g
gg/ 23. märts 2016, 10:33
Nalja nabani! Terve ravimitööstus ja tavameditsiini seltskond on NÕIA JAHIL ja tambivad mutta või saavutavad tuleriidale saatmise tubli arsti.
PEREARST peabki olema arst, kes on kursis ka rahvaraviga ja julgema soovitada koduseid vahendeid, et leevendada patsiendi probleeme. Vastasel juhul oskab ju iga apteeker määrata tabletid - milleks veel perearst.
Nõiajahist osavõtjad! Tahate, ütlen teile perearsti nime, kes soovitas mul juua peterselli-teed. Aga ma ei ütle, sest see on mind aidanud.

a
Annused on ju suuremad mitmeid kordi!/ 23. märts 2016, 11:10
Kruusi paneb kokku 4 lusikat soodat+melass.
Raudsik soovitab pool teelusikat suure, 1,5 liitrise pudeli vee kohta.
n
no seda ma ütlengi/ 23. märts 2016, 18:45
et see mees paneb vingelt. aga lühiajaliselt muidugi
ja jäi ka ellu ;)
v
Vaadakse saade ära enne kommenteerimist:/ 23. märts 2016, 09:51
https://kanal2.ee/pluss/video/?id=31430
Ta pole MMS-i propageerinud, selle maaletoojad ja levitajad olid hoopis teised ilma erialase hariduseta inimesed.
See, et keegi huvi pärast Feisbooki registreerub, ei tee temast veel mingit pooldajat!
Ka mina oleksin huviga lugenud, mida seal kirjutati. Kuulsin sellest rühmast siis, kui juba skandaal lahti oli ja siis see oli eemaldatud FB-st.
k
kas seda/ 23. märts 2016, 12:04
lugeda siis ilma gruppi registreerumata ei saa?
v
vastus/ 23. märts 2016, 14:07
Tavaliselt ei saa jah ilma registreerimata grupisisest infot teda. Näed ainult grupi pealkirja ja liikmete arvu võib-olla.
h
hurraa/ 23. märts 2016, 14:10
MMS-i pundi mutid on vägagi seotud siiani dr Riina Raudsikuga! Facebookis on isegi grupp Raudsiku toetuseks, mille eestvedajad MMS-rid on!
v
vanaema( see teine)/ 23. märts 2016, 09:50
Tark ja uskumatult julge meedik, igatahes minul tekkis soov tema patsiendiks saada, mitte vastupidi!
TAVALISELT selliseid arste me ei kohta, enamik elab rõõmsalt ravimifirmade kasumite peal ja kirjutavad lõputult ravimeid ja patsiendid õnnelikud, süües end tablettidest aina haigemaks ja sõltuvamaks, aga eks inimene teeb oma valiku ise...
Ei tea MMS tgl midagi, seda m avast ei pruugiks, aga sooda ,sidrun, mineraalvesi- abs mõistlik!
l
lumesadu/ 23. märts 2016, 15:39
Sooda, sidrun, mineraalvesi, kõik need asjad on jube head. Selleks ei pea arsti juurde minema, piisab vaid külmkapi avamisest.Ja küll see tervis juba tuleb...
r
rainz/ 23. märts 2016, 09:49
minu vanaisa tuli haiglast koju ja arstid olid "menüü"(muuks seda ei saa nimetada) igasugu rohtusid,mida oli vist 7erinevat,kaasa kirjutanud! Neid pidi iga päev võtma! Neid oli nii palju et vana kõht poolenisti täis! Aga vana tervis läks vaikselt,aga kindlal sammul halvemaks! Südame probleemid olid! Valmistusime juba halvimaks. Dr Raudsik tuli ja tõmbas esimese hooga vana "menüüst" 3!! rohtu maha! Ja vana tervis hakkas paremaks minema! Tänu Dr Raudsikule sai minu vanaisa meiega veel 3 aastat koos olla! Haigla arstide "menüüga"oleks ta vaevalt pool aastat vastu pidanud!
Kuradi alatu on see nõiajaht mis teatud ajakirjanikud oma sissetulekute nimel talle korraldanud on! Päevaleht sai koguni omale reklaamlause-BONNIERI VÄÄRILINE AJAKIRJANDUS ?? Pistke peesse oma bonnier! Kas päevaleht ei kuulu mitte Linnamäele ,kellele kuulub ka Ravimite maaletoomise bisniz?
t
to rainz/ 23. märts 2016, 14:38
Ole laimuga ettevaatlik- Päevaleht ei kuulu sugugi mitte Linnamäele- sellise süüdimatu info levitamine näitab, et käid kõvasti sooda- ja mms-i gruppides hängimas, need lugemisoskuseta totakad on kõiki ja kõike nõus süüdistama.
r
rainz- to rainz/ 23. märts 2016, 18:27
Keda siin laimatud on`? Ja kui keegi ennast siin puudutatuna tunneb,võtku vähe soodavett ja uskuge mind,läheb paremaks!
NB.minu viimane lause oli küsimus,mitte väide!
o
Oeh/ 23. märts 2016, 09:48
Raudsiku jutust selgus ka, et kui ikka häda väga suur, ta MMS-i soovitamisel risti ette ei lööks ilmselt. Tundus väga tore inimene, ent meditsiiniteenust ma selliselt arstilt saada ei tahaks.
m
Mina sain teistmoodi aru/ 23. märts 2016, 11:08
Ta ei öelnud, et prooviga jah!
Mainis vaid, et kui seis on lootusetu, siis ei teaks, mida ise teeks sellises olukorras.
m
mul/ 23. märts 2016, 22:07
oli jalaseen ,mingid määrded ei aidanud, leotasin jalgu vees ,millele lisasin pool teelusikatäit soodat ,minu jalad on praktiliselt puhtad ,
v
veteran/ 23. märts 2016, 09:47
See mammi on kohe raudsikult soolapuhuja, samas midagi ta meditsiinist ikkagi jagab kusjuures üllatavalt paljud on tema eksperimendid ka üle elanud ja täna elus. Soodavett olen ka ise tarvitanud vanasti kõva pohmaka raviks- sooda, suhkur ja sidrunihape kenast kihisevaks joogiks veega lahjendada ja elu läks edasi. Pisut nõia moodi nägi ta välja küll see katsetaja, teadusemehed kasutavad inimeste asemel hiiri ja rotte.
i
imelikud inimesed/ 23. märts 2016, 09:43
Kas te ikka kuulasite mida ta rääkis, ta ei öelnud kordagi,et tablettidest tuleb loobuda. Ta lihtsalt teeb selgeks,et ärge raisake raha ja ärge ajage ravimifirmasid ratsarikkaks. Selle taga on kindlsti mingi ravimifirma, kelle igasust pahna ei osteta ja ei soovitata. Ja kui inimene tahab tablette peotäite viisi alla neelatya,sellest et nendest tolku ei ole, siis ma usun,et ükski arst ei keela... Oma sisikond hakkab lihtsalt karjuma... Kuulake seda prouat veelkord!!!!
k
kraamer/ 23. märts 2016, 09:40
Vere muutmine aluseliseks on ALKALOOS ja väga ohtlik tervise seisund. Vere happe-leelis tasakaal on looduse poolt determineeritud ja mingi soolapuhuja loodust ümber looma ei saa hakata.
p
Pole kuulnud, et mineraalvee joomisest kellegi alkaloos tekiks/ 23. märts 2016, 10:00
Tee endale need asjad selgeks, guugelda:
Hingamine ja happe-leelis seisund
Neerud ja happe-leelis seisund
Respiratoorne atsidoos ja alkaloos
Metaboolne atsidoos ja alkaloos
a
Ando to kraamer/ 23. märts 2016, 13:56
Aga sa oled oma eluviisidega niikuinii oma happesused tuksi keeranud.SUITS,ALKOHOL,TABLETID...
k
kraamer/ 24. märts 2016, 10:49
Andole
Olen täiskarsklane.

n
nõiajaht/ 23. märts 2016, 09:30
Algul tundus et tõesti nõiajaht aga kuuldes tema juttu otse tekkis küll tunne, et mammi, aeg on pensionile minna, ei poolda ise ka tablette, aga arsti suust kuulda sellist juttu küll ei tahaks. On üks perearst lõuna-Eestis kes soovitab jumala poole pöörduda ja igasuguseid toidulisandeid kilode viisi süüa
v
Vastupidi/ 23. märts 2016, 10:36
Algul tundus, et igasuguste soolapuhujatega peabki võitlema, aga selgus, et tegu on igati normaalse inimesega, kes ei ole kindlasti mingi alternatiivmeditsiini fanaatik vaid tavaline arst. Ainult see muusikaravi tekitas hämmingut, kuigi ka see ei olnud tal mõeldud nö. pärisravi asendamiseks.
j
Jaak/ 23. märts 2016, 09:08
Ka kunagine imeravim karjuti arstide kimeda eeslikisa saatel maha ja selle tootmise organiseerija Hint tapeti KGB vanglas. Kui 4 staadiumiga vähihaige koju surema saadeti ja ta tänu AU-le terveks sai,siis sellest vaikiti. Kui mõni neist Au-d võttes siiski suri, siis süüdistati Hinti tema surmas!
p
Pint/ 23. märts 2016, 12:30
Hint suri tavalises vanglas,nimega Rummu 3 tsoon ja mingit imeaurat ei tahtnud see mees enda ymber näha ja pole mötet seda talle ka kylge pookida. AU oli täiesti tavaline vitamiini ja köikvöimalike mineraalide kogum,mis pidi leevendama vaegunud organistmi. Selle vähitapu jutu on inimesed ise välja möelnud.
m
Mari / 23. märts 2016, 09:07
Küsimus pole niivõrd selles, et Raudsik käsib juua soodavett. Probleemiks on hoopiski see, et käsib muust ravist loobuda ja lubab lahkelt, et sooda ravib ka vähist terveks.
m
Mariga nõus/ 23. märts 2016, 09:16
mariga täiesti nõus - soodajama pärast jäävad arstil õiged diagnoosid panemata ja patsiendi ravi hilineb. Lisaks seletab Raudsik, et sooda võtab organismi happelisuse alla , millest kõik haigused tema sõnul tulevadki. See on totaalne jama - kas proua perearst pole kuulnud, et on olemas ka alkaloos ( = liigne aluselisus! ) ? Igatahes eilses radaris oli proua perearsti jutt täielik jama!
t
Too mõni näide, kelle ta on ravist ilma jätnud!/ 23. märts 2016, 09:35
Oled sa tema patsient ja ta on käskinud sul mõne haiguse vallandudes aluselist vett juua?
Või tead kedagi, kes on ravita jäänud?
n
Näide/ 23. märts 2016, 09:47
z
ziidiuss/ 23. märts 2016, 09:45
"...et käsib muust ravist loobuda"
Ära valeta. ei käsi, lubab ka tablette,kui ise tahad, rahakoti mure.
m
miks ma ei imesta..../ 23. märts 2016, 08:35
Mind on sooda mao kõrvetiste vastu aidanud , veerand tl. klaasi vee peale ,segada ja sisse. Seda ütles mulle kadund vanaema ,sest siis ju maaloxi jne. rohtusid ei olnud, Mind on see aidanud ja ei kurda. Magu on mul korras ja ma ei leia probleemi selle pisku võtmisega jama ei leia ,et peaksin kalli ravimi eest maksma.Kõrvetised on mul harva ja sooda on mul alati kodus olemas,kasvõi koristus -puhastus töödeks.
n
nõus/ 23. märts 2016, 09:19
Koristustöödel on sooda hea abiline, samuti kõrvetiste puhul või külmetuse korral soodaauru tegemiseks või küpsetistesse - see on ka kõik. Kui aga arst hakkab rääkima sooda sissevõtmisel organismi happesuse muutmisest või vähiravist , siis on see posimine ja täielik jama!
k
Kas Raudsik on mineraliseeritud veega vähki ravinud?/ 23. märts 2016, 09:39
Jutt on ikka tervetest inimestest ja soodat on näputäis vaja veele lisada vee kergelt aluselisemaks muutmiseks, et hoida organism tasakaalus.
Pealegi igaüks saab mõõta testiribade abil oma uriini, et saada teada, kas organism on happeline.
b
blondiin/ 23. märts 2016, 10:50
Pealegi igaüks saab mõõta testiribade abil oma uriini, et saada teada, kas organism on happeline - milline sooda küll seda õpetas? Uriin ongi hommikuti veidi happeline (pH = 6.5 - 7.0) ja õhtuti veidi aluseline (pH = 7.5 - 8.0), mis sõltub söömisest ja söögi kogusest ning ei näita mitte kuidagi organismi pH taset, arteriaalse vere normaalne pH on 7,41, ehk veidi aluseline - mis üldse on organism, mille pH-d mõõta? Mõõdame autol summuti pikkust ja saame teada, kas bensiini jätkub?
m
mõtlik/ 23. märts 2016, 08:35
Miks ei võeta teemaks meelelahutusäri kahjulikkust ,mis käib koos alko äriga .Inimesed hulluvad massiliselt.Suured sõltuvus probleemid.Vaesuse algallikas.
m
Maohaavad/ 23. märts 2016, 08:31
Kui sul maohaavad siis pese kartulid puhtaks pane need koos koorega keema ja joo seda keeduvett.(Kartul peab olema isekasvatatud kus pole pandud kemikaale)
k
Kartul ongi tervislik ja tervet inimest paksuks ei tee/ 23. märts 2016, 09:33
Keeduvette eraldub kuni pool kartulis leiduvatest toitainetest, kasutada lisaks tervisehädade leevendamisele ka pärmitaina vedelikuna. Kartulikeeduvesi parendab pärmi kergitavaid omadusi ning muudab saia või leiva tekstuuri pehmemaks ja mahlasemaks. Omal kohal on keeduvesi ka kastmetes ja köögiviljasuppides.
http://www.terviseleht.ee/200005/5_kartul2.php
l
Lugeja/ 23. märts 2016, 08:21
See vana õpetus ja keegi pole sooda vee joomisse ära surnud. 1 kl vett 1 sidruni mahl 1 tl täis söögisoodat ja võib lisada maitse järgi suhkrut ja saab vabaneda ülekaalust. kuulsin seda lapsena juba vanaemalt. Kes kunagi tablette ei kugistanud aga tegi ise ravimeid loodusest korjatud taimedest.Ka salve tegi kodus ise.Ja on ka saanud mõnel kilpnäärme ära ravitud. Kui aitab vähi vastu miks mitte proovida nagunii õiget vähiravi siin ei pakuta .Inimesed on nagu katsejänesed.Kui haiglates vähihaige kuuleb nagunii õiget ravi ei saa kuna õige ravi on väga kallis .Ja kui inimesel endal raha pole peab minema koju surma ootama. Seda on juba mitmed vähihaiged kirjutanud. Edu doktorile.
s
Sinu retsept on ju peaaegu kontsenteeritud lahus:/ 23. märts 2016, 08:45
"1 kl vett 1 sidruni mahl 1 tl täis söögisoodat"
Klaas on 200 ml, teelusikas 5 milliliitrit
*
Raudsik soovitab pooleteisele liitrile pool teelusikat:
1500mL - 2,5 ml
.
l
23. märts 2016, 08:57
Lugeja, see on ikka jube kange kontsentraat! ei julgeks manustada.
arvan, et ülekaalu vähendamiseks tuleks ülesöömist vähendada, oleks tervislikum. kust see ülekaal ikka mujalt tuleb, kui taldrikult.
4
40 aastat arstina töötanud on nüüd mõne kommentaatori meelest ebaadekvaatne ja peaks arstikutse ära võtma?/ 23. märts 2016, 08:08
CV: http://raudsik.com/riina/
Lugege läbi, vaadake kes tema õppejõud on olnud, kus ja kellega koos töötanud.
Mõni saab vist aru, et vägisi määrab suurtes annustes soodat, retseptirohte üldse ei kirjuta ja vähihaigeid ei luba onkoloogi poole pöörduda.
Koomika tipp on see, et ka teised Jüri tervisekeskuse tugevdatud kontrolli alla pandi!
Õige arst muidugi peab kirjutama nohu ja kurguvalu korral antibiootikumi ja kui kusagilt valutab, siis valuvaigistit!
h
23. märts 2016, 08:28
Hundikarjas peab huntidega ulguma, haige tervis ei oma mingit tähtsust. Praegune tegevus meedia kaudu on puhas nõiajaht.
l
LL/ 23. märts 2016, 08:58
Koomika tipp on hoopis see, et Raudsik emotsionaalselt MMS'i edasi kaitseb.
Kui tal ei oleks MMS'ga miskit seost, siis öelgu seda selgelt.
Hämamine ning pseduravimite vabandamine ei ole arstile kohane.
a
AA/ 23. märts 2016, 12:23
Mul näiteks pole alkoholiga üldiselt mingit seost, nimelt karsklane, aga süntaril lasen kokkulöömiseks ikka pokaali valada. Emotsionaalne värk, tead.
a
Aitäh lingi eest/ 23. märts 2016, 09:22
Aili Paju õpilane - tõesti ,,kõva sõna`` ja sellega ongi kõik öeldud !

r
Raudsik oli MMS-feisbukki registreerunud, mitte polnud MMS-i propageerija ja oma patsientidele ta seda ei soovitanud!/ 23. märts 2016, 07:31
Tuuli Jõesaar on teda mustanud ja mitmes artiklis jätnud mulje, nagu ta oleks nende arstihariduseta MMS-i maaletoojate ja müüjatega ühes pundis.
Arstide liit viskas kloordioksiidi gruppi (et siis oli Facebookisi) kuulunud perearsti ametiliidust välja novembris.
Arstide liit on vabaühendus ja sinna kuulumine pole arstile kohustuslik.
*
Nüüd siis on "posimine", kui ta soovitab mineraalvett, olid vist Borjomi, Vitautas, Devin.
Samas on palju artikleid ilmunud mineraalvete kohta, kasvõi http://naine24.postimees.ee/686824/kuidas-valida-endale-sobivaim-mineraalvesi : "Biokarbonaadid on ühed olulisemad naturaalse mineraalvee koostisosad. Biokarbonaatide ainulaadset mõju kehale on uuritud paljudes teadlaste poolt üle maailma. Biokarbonaadid mõjutavad keha happelisuse/aluselisuse tasakaalu.
Biokarbonaadid aitavad erinevatel mineraalidel (jood, broom, seleen) imenduda soolestikus, parandab mao funktsioneerimist, vähendab südamehaiguste riski ning aitab ära hoida neerukivide teket. Teiste naturaalsete mineraalveedega võrreldes on kõige enam biokarbonaate Borjomis. Biokarbonaadid annavadki Borjomile selle eripärase maitse ja on seega peamiseks populaarsuse ning tuntuse põhjuseks.
***
http://tarbija24.postimees.ee/894598/millist-mineraalvett-eelistada
Minul endal on kooliajal sapiteede krooniline põletik Pärnu lastesanatooriomis terveks ravitud Essentuki 7 soojendatud mineraalvee manustamisega enne sööki.
m
mari/ 23. märts 2016, 07:20
Mina toetaksin teaduslikku, neutraalset uurimist seoses alternatiivsete ravidega. Soodat on vanasti ülehappesuse vastu võetud küll. Samas apteekrid eitavad seda täielikult, pidavat vähini viima. Stiilis- minu isa ka võttis ja suri ära. Samas on fakt, et ravimid on haigelt kallid ja kasu nendest alati ei ole või on kõrvalmõjud. Arusaamatuk jääb lisaainete sisaldus. Näiteks miks peaks vitamiinid värvilised olema, kui on teada, et värvained on tihti mürgised. Ravim ei pea ilus välja nägema. Soodat peaks lihtne uurida olema.
k
Kuidas su isa võttis soodat?/ 23. märts 2016, 07:42
Kui võttis kuivalt või segas lusika klaasi vee kohta, siis muidugi rikub mao ära.
Raudsik soovitab seda mineraalvee asendajaks, kuna poevesi on päris kallis.
ja suurele mineraalvee pudelile (1,5 liitrit) lisada vaid pool TEElusikat söögisoodat ja sõrmede vahelt harilikku soola sisse riputada.
k
23. märts 2016, 08:32
Kui palju sa ise uurid kui teaduslik on see teaduslik, mida sulle teadusliku pähe pähe määritakse?
j
Jane/ 23. märts 2016, 11:11
Kahjuks neutraalset uurimust ei saa teha. Kõik laborid kuuluvad kasumit taotlevatele firmadele, reeglina ravimi või kosmeetikafirmad. Kõik teadlased tahavad ka palka saada oma töö eest. Loomkatsete ja inimkatsete kulud on ka päris suured. Lisaks ka aeg, sest sellised katsed võtavad oma paar aastakest kui mitte rohkemgi. Oletame, et selline uurimus tehtaks ja leiaks kinnitust, et sooda ravib. Kohe kuulutataks sooda ravimiks ja edaspidi saab seda osta vaid apteegist ja mitte enam sentide eest nagu praegu, vaid kinni tuleb maksta ka kõik need tehtud kulud ja ravimifirma kasum ka. Seetõttu selliseid uuringuid ei tehta, sest oleks ju absurdne kui soodast saaks apteegikaup, lihtsam on kõike eitada. Sellised uurimused on tehtud mõnedele tuhandeid aastaid teada-tuntud ravimtaimedele. Tänasel päeval saab nt. naistepuna osta vaid apteegist, kuna see on tõestatud ravim.
i
iga loll saab aru/ 23. märts 2016, 06:40
tegemist on ravimitööstuse nõiajahiga.
kui inimesed saavad aru, et mõni asi peale hirmkalli ravimi aitab veel, siis lendab ju ravimitööstus uppi.
ta ei ravi kõiki asju soodaga, ta soovitab seda, see puhastab. kui vaja võtan rohtu ka. aga organismi on vaja seest puhtaks pesta ja miks mitte, kasutada selleks mõnda mitte meditsiinilist vahendit.
inimesed larbivad päevast päeva kohvi sisse. vaadake, kuidas see vett välja viib. meeletu. organism kuivab ja vaevleb. aga keegi ei kisa, et paneme kohvi keelu alla. aga väike soodalahuse jook, maailm on tagajalgadel`??? miks???? sellepärast, et kohvitamine aitab ravimitööstusel rikastuda, mida rohkem jood, seda rohkem oled kuival, seda rohkem vajad pärast ravimeid. aga teise asja puhul... äkki vajad vähem ravimeid.???
nii, et igal vorstil on kaks otsa.
n
nonoh/ 23. märts 2016, 06:35
võta ja vaata näiteks oma kõrgvererohu karbis olevat poole meetripikkust hoiatuslehte, kus on imepisikeses kirjas kõik haigused ja vead, mille puhul sa ei tohi seda rohtu võtta , millisel juhul on see rohi ohtlik, jne., jne,kne... Aga sa läksid arstile ja arst kirjutas sulle selle ravimi.
Kas sulle tehti enne seda kõik vajalikud analüüsid ja kontroll? Kas ikka tehti selgek, et su organismil ei ole mingeid vastunäisustusi selle ravimi puhul?
Kas sulle antud ravim ravis su terveks? Kas valuvaigisti on ravim, mis su terveks teeb -võtab valu korraks ära, aga ei ravi. Tonnide viisi ostetakse valuvaigisteid, rahusteid ja ravimeid. Ja arst ütleb, et ravimiokuur on ikka pikk või eluaegne. Kusa on siis tavameditsiini õigustus???????
Aga ravima pead sa ikka oma maarohtudega, tervendajate abil.
õ
Õigus/ 23. märts 2016, 13:27
Kuna olen sellise valuvaigistite ülesöömise ohvriga isiklikult tuttav, siis tean, mida kirjutan. Olime sõbrannaga mõlemad ülekaalulised, head kokad, artriidi all kannatajad ja elasime lähestikku. Sõbranna oli elurõõmus inimene, tubli töörügaja ja pensipõlves hea nõuandja igal sünnipäeval, toidu valmistamisel. Tema kaks puudust olid ainult, et osates hästi süüa teha, tegi ta omale ja mehele parimaid hõrgutisi ja peale selle kartis kohutavalt valu. Ise muutsin menüüd, sõin lihtsaid suppe ja putrusid. Veega keedetult. Hakkasin rohkem igasuguseid käte harjutusi tegema, näpud olid väga kõverad ja katsusin kõndida pikki distantse. Algul oli ikka jube valus! Ei mingeid tablette. Joogiks põldosja tee ja pohlalehetee. Tema ülesöömist ei lõpetanud ja kasutas iga poole aasta tagant uusi tugevamaid valuvaigisteid. Kahjuks olid eelmisel aastal matused ja tema abikaasa rääkis hiljem, et tal olevat maks väga kahjustatud olnud.
Olen ise maha võtnud üle 40 kg. Olen kuidagi kiirem ja rõõmsam, käed hoiavad jälle tassi ja kuigi arst on öelnud, et egas artriidist lahti ei saa, ja tal on õigus, on minu elu läinud lihtsalt meeldivamaks. Ikka nende " pahade" maarohtude tõttu.
a
anu/ 23. märts 2016, 06:34
keegi ei osta siis enam pudelivett, kui saab kodus ise teha
i
imelik jah/ 23. märts 2016, 06:03
Tavaline soodavesi kutsub esile sellise märuli, samas perearstid kirjutavad välja nt. kõrgvererõhutõvega välja 3 ravimit korraga ja ütlevad: proovime. Ka tablettidega käib kõik katse -eksitus meetodil.
t
teadmiseks/ 23. märts 2016, 03:13
arstide seas on üldlevinud tava , et kolleegi praaki avalikkuse ees ei kommenteerita. Omavahel , jah , kuid mitte meedias.Sellest tulenevalt puudub ka lugupeetud soodasööjatel selge ettekujutus patsientide arvust kelle jaoks tsirkus sooda ja MMS-ga on viinud raske tervisekahjustuseni või seedeelundite vähi liiga hilise avastamiseni.
Soomes on riiklikus süsteemis töötav arst (kelle patsientide ravi käib Kela kulul mis võrdub meie haigekassaga ) KOHUSTATUD järgima ametlikke ravijuhendeid. Ravijuhendeid kusjuures kaasajastatakse pidevalt. Ja haigusrahade määramisel/saamisel on oluline ka see kuidas-ja mis ravimitega on haiget ravitud. Vastasel juhul tõbine ei pruugigi oma rahasid saada.
Eestis on haigekassa senini olnud arglikult vaikival positsioonil. Tegelikult finantseeritakse ju perearsti riigi poolt ja seega ei ole normaalne küsida riigilt sellise arsti vastuvõtu eest raha kus ravipõhimõtted ei ole kooskõlas eestis kehtivate ravijuhenditega. Erapraksises võib arst soovitada mida iganes vastavalt oma ideedele , kuid mitte riiklikus süsteemis töötades.
m
Mis puudutab Soome arste/ 23. märts 2016, 06:56
Kui küsid, kas mingi asi oleks hea, siis vastatakse, et selle kohta puudub teaduslik uurimus.
Tervisekeskuse arstid on üldiselt rumalad ja ükskõiksed.
Eraarstid (mitte eriarstid) haisevad raha järele. Arste nimeliselt meedias ja foorumites ei või nimetada, nii ei tea inimene kunagi, kas 10 minutit 100€ eest on raisatud raha või on tegemist asjaliku arstiga.
*
Ja Raudsik EI KUULUNUD sellesse MMS-i rühma, oli lihtsalt registreerunud foorumisse, sest teda kui arsti huvitas.
♦Soodat ei soovita ta SÜÜA, vaid 1/2 teelusikat lisada pooleteistliitrisesse veepudelisse.
Kas tõesti keegi pole tarvitanud seda toiduvalmistamisel?
Soe piim+sooda on olnud köhaga kulgeva külmetushaiguste raviks vanasti ja aitas!
e
Eesti kodanik/ 23. märts 2016, 08:55
Nagu Te siin kommentaariumis näete, ei huvita Teie õige selgitus siinses kommentaariumis kahjuks eritit kedagi.
v
villi/ 23. märts 2016, 03:05
kõik alternatiivne meditsiin on eestis keelatud varsti.ega ilmaasjata ravimifirmad ei tee arstidele igasuguseid reise välja.viimasel ajal sureb eestis palju inimesi vähki,mida muidugi paljud ravimid soodustavad ja millest ei räägita avalikult.
m
mutt/ 23. märts 2016, 07:42
Aga nii ongi, sest keelatud on näiteks silmade kummeliteega puhastamine, hapukoorega määrimine päikesepõletuse korral, soodavee joomine kõrvetiste korral jne jne. Mine ikka apteeki ja osta kalli raha eest ravimeid kuigi ka need pahatihti tegelikult ei aita. Näiteks minu kõht Espumisani peale ainult naerab, aga soodavee peale jääb kohe vakka. Mind ei huvita, mida need äraostetud "targad" soovitavad, mina teen seda, mis minu jaoks hea on ja abi toob.
e
Ei Keela/ 23. märts 2016, 19:19
Kellelgi ei saa keelata loll olemast. Kui aga meditsiin oleks kaasajal nii lihtne ja tõhus ravi üksikute näidete varal tõestav, siis peakski uuesti kiviajast oma raviga alustama. Tugevamad jäävad ikka kuidagi ellu.

h
Horros/ 23. märts 2016, 02:17
Igasugu heliloojad, posijad ja muud ei saa olla argumenteerivateks osalisteks. See on demagoogia.
.
Selge, et tegelane Raudsik ei ole adekvaatne, jääks ta teaduslikule pinnale, kuid kogu väitlus toimub vaid emotsionaalselt. Ta ei ole arst.
.
Seni, kui keegi pole veel surnud toimub "diskussioon", kuid kas on vaja tema peatamiseks laipu?
l
LL/ 23. märts 2016, 06:46
Mõistlikku juttu vahepeale täitsa kosutav lugeda.
Aitäh
h
Horros-/ 23. märts 2016, 18:34
s
süsimust iroonia/ 23. märts 2016, 00:54
Pole midagi ebaselget, tavaline kanakarjakambakas.
Muide saab hullemaks minna. Ravimiamet hakkab kodudesse reide tegema ja kõik kellel on pärnaõisi, piparmünti või kummeliteed, saavad kohe 5000 eurot trahvi! :D
See oli muidugi must huumor, aga mine sa isahane tea...
s
23. märts 2016, 00:12
Soovitan kuulata raadiovestlust dr. Raudsikuga saates Hallo Kosmos(14.02.16) ja lugeda terviseteemalisi artikleid tema kodulehelt. Tema kergelt aluselise vee retsepti järgides sain lõpuks lahti mind vaevanud seedeprobleemidest, ka minu kuiv nahk on muutunud pehmemaks. Suur tänu dr. Raudsikule.
t
töbine/ 23. märts 2016, 01:45
Vesi suuri laevu kannab,vesi palju jõudu annab ja seedimist ta vist ka ei kurna.
a
Asd/ 24. märts 2016, 08:10
14.02 kuulasid saadet ja juba said lahti??? Tervise ravimine ei käi ikka nii, et täna võtan, homme kõik korras. Proovi ikka pool aastat või aastake probleemist prii olla, siis võib öelda, et tõepoolest aitas.
j
Julge tohter!/ 23. märts 2016, 00:01
Lugupidamine, enamus mõtlevaid patsiente on sinu seljataga.
j
juhm/ 22. märts 2016, 23:59
Tundub, et tegemist on isehakanud eestlaste genofondi parandajaga. Lastest ainult kahju, sest nende eest teevad vanemad otsused.
e
Eve/ 23. märts 2016, 02:08
dr. Raudsik pole MMS-i propageerinud nagu saatest selgus ja ka Terviseamet selgeks tegi. Arusamatu muidugi, miks Olaf Suuder Reporteris enne saadet vastpidist väitis - puhas laimamine. Samahästi võiks öelda, et kes telekast märulifilmi juhtub vaatama, on vägivallale õhutaja.
m
Mis genofondi parandaja?/ 23. märts 2016, 08:34
Raudsik on naine, mitte mingi tõupull!
Ja kes need lapsed on, kellest sul kahju on?
Kas sa ise saad aru, mida sa siia kirjutanud oled?
j
juhm to mis genofondi parandaja/ 23. märts 2016, 09:01
Rumalad surevad ise välja oma lollusse.
k
kommija/ 22. märts 2016, 23:52
on märgata , et "õhtuleht" "seedib" oma kommentaare nii pikalt, et inimesed jõuavad teadmatusest oma teksti mitu korda saata ning tekib veider efekt nagu kommiad meelega toksiksid oma komme kordi järjest, see jama on kestud minu arust juba aastaid, aga ilmselt budseti kokkuhoi mõttes see ei ole prioriteet ja keegi vist ei kaeba ka-siis pohui vai mis "õhtuleht" =?
e
ehee/ 22. märts 2016, 23:49
peab ikka peast ka veidi sooda olema, kui keegi usubki, et soodaveega saab isegi vähki ravida...
T
...../ 22. märts 2016, 23:56
Tean omast rääkida et eesti meditsiin on rajatud ravimite müügile, mujalt riigist sain abi oma tervise probleemile. Just seepärast, et arst suvatses mu läbi vaadata, mitte kirjutada järjekordset tableti kuuri. Tänu välismaal käidud kontrollile, tean et ei pea enam ravimeid tarbima pigem jälgima teatud asju ja tegema teatud asju! Olen igati nõus alternatiiv meditsiinile. Mõelge palju meie esivanematel oli ravimeid mida võtta raviti ikka ju kodus ja isepäi.
m
23. märts 2016, 01:51
Meie esivanematel oli looduslik selektsioon,nõrgad surid kohe maha ja tugevad elasid kuni õnneliku surmani.Tänapäeval poputatakse kõik rääbakad üles ja lõpuks on kõik hooldekodud neid vaakujaid täis.Jutt on küll pisut julm aga nii see kahjuks on.
m
Mis "välismaal"?/ 23. märts 2016, 06:59
Oleksid ka Eestis saanud teise arsti arvamust küsida ja riigi peaksid ka kirjutama - vähemalt kas Euroopas, Ameerikas või Aafrikas - päris suur vahe siiski.
i
inimene/ 22. märts 2016, 23:45
arvata oleks, et kõik yema kolleegid peaksid omal silmad peast häbenema , kes avalikult tema vastu hakkasid, eks inimesed ka teavad, kellegil jääb patsiente vähemaks, keegi saab juurde, - mängige aga kasumiahnusel, see tuleb teile omale tagasi ahnurid

k
kannataja/ 22. märts 2016, 23:08
Sooda sööb maoseina. Sain sooda tarbimisest maohaavad.
j
ja-jah/ 22. märts 2016, 23:30
maohaavad võivad muidu ka tulla ja eks igal asjal ole oma aeg ja kasutusviis.sedasi võid saada nõgese teest ka insuldi.ma ei tea miks inimestel on pea antud
e
Eve/ 23. märts 2016, 02:10
0,5 teelusikatäit 1,5 liitri vee kohta ei söö mingit maoseina.
t
to eve/ 23. märts 2016, 03:29
sõltub sellest kas maos on eelnevalt liig-või alahappesus
a
23. märts 2016, 08:44
Alahappesusega aitab natuke soolvett või lasta natuke soola keelel sulada ja alla neelata.
k
Kannatajale, paluks lisainfot/ 23. märts 2016, 08:23
Millistes annustes, kuidas sa tarvitasid soodat?
Või said naatriumbikarbonaati sisaldavast mineraalveest?
l
lugeja/ 22. märts 2016, 22:50
Lollimat ajakirjanikku kui Tuuli annab ikka otsida, kõik ta artiklid on vassimised ja valed - kontekstist välja kistud mõtted. Endale pole asja selgeks teinud ja kirjutades tõestab ainult oma harimatust. Ma ei loe kunagi enam Päevalehte, veel vähem selle klatsimoori artikleid.
m
23. märts 2016, 01:54
Momendil ikka lugesid vist õhtulehte või panid vahepeal ehk soodat ja enam ei abla.
t
Teádja/ 22. märts 2016, 22:40
Dr.Raudsiku loengutel on käinud tuhandeid inimesi, ka pensionäre, kes peaksid olema revifirmadele kerge saak. Juba 10 000 teadliku inimese puhul kaotavad ravimimüüjad ca 1,5 milj euri aastas.
Mitte ainult antobiootikumid, aga ka muu tableti värk kahaneb astronoomilise kiirusega.
Sellest ka see nõiajaht.
t
tundub tore arst/ 22. märts 2016, 22:25
soovitus on üks asi aga inimene peab ise ka mõtlema.soodavesi on ammu maohaigusi leevendanud.minumeelest on palju hullem,kui perearst soovitab kõrge palavikuga ainult kummeli teed.
a
arvan sama/ 22. märts 2016, 23:39
Mäletan ,et 50 aastat tagasi sai vanaema ikka soodaveega hakkama...
e
Eve/ 23. märts 2016, 02:13
Kas dr. Raudsik soovitas su vanaisal end valge viinaga ravida või kuidas su comment antud asjasse puutub?
e
Eve-le/ 23. märts 2016, 09:50
Kuidas sinu viinajutt puutub?
e
Eve/ 23. märts 2016, 18:00
kustutatud kommentaari vastus oli
r
22. märts 2016, 22:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
p
23. märts 2016, 02:06
pisut imelik ka kui surnud ja terved tablette näost sisse ajaksid või mis?
b
Borjomi/ 22. märts 2016, 22:18
ehki karboniseeritud mitte sodeeritud mineraalvesi
a
aga/ 23. märts 2016, 08:44
sooda ongi ju naatriumkarbonaat.
x
x/ 22. märts 2016, 22:10
l
Lugeja/ 22. märts 2016, 22:10
See nõiajaht mis tema kolleegide poolt praegu toimub, on nagu labane koolikiusamine - kes kaldub massist eemale, on nõme. Meditsiin on äri, ja kes seda paati kõigutab, see tuleb maha tampida.
l
LL/ 23. märts 2016, 06:15
Eelkõige on tegemist teaduse ning pseudoteaduse vastasseisuga.
Läänemeditsiin toetub oma tõekspidamistes testidele ning praktikale. See annab teatava kindluse ravimini toimivuse kohta.
Ei peeta kinni mõtetutest dogmadest ning eelarvamustest, vaid keskendutakse tõenditele ning testitulemustele.
MMS'i on korduvalt uuritud ning ikka ja jälle on jõutud kohta kus tõdetakse et see tekitab rohkem kahju kui kasu.
Aga mutikesed feissbuukis ikka ajavad mulli, kus naabrimaali sai terveks MMS'i juues.
Võtan kokku: MMS, söögisooda ja muud 'imeravimid' oleks ammu juba lääne meditsiini osa, kui neil oleks efektiivne raviline toime.
p
prohvessor/ 23. märts 2016, 07:22
söögisooda ei aita kõigi haiguste puhul terveneda. Aga täpselt smamoodi on ju ka läänemeditsiini teaduse ja praktika saavutustega!
t
Tõenduspõhine/ 23. märts 2016, 13:02
Tõenduspõhises meditsiinis kasutatakse ka platseebot. Huvitav oleks näha neid tõendeid mis seda "tõestab ja tõendab" Tõenduspõhine meditsiin on olnud meil 150 aastat , "alternatiivmeditsiin" on meil olnud 3000 aastat.
USAs tapavad ravimite kõrvalmõjud rohkem inimesi kui kõik narkots kokku.
Vaktsiinid nõrgestavad organisme ja tapavad immuunsust.
Kõik on tõestatud. Arstid on aga kinnimakstud või ajupestud.
Meditsiinisüsteem on hea võitlemaks haigustega ja operatsioonide vallas, kuid inimeste tervena ta hoida ei oska. Ta oskab kokkulappida ja haigusi tappa. Terve olemiseks tuleb pöörduda loodusmeditsiini poole.
v
vau/ 23. märts 2016, 13:09
Kui "alternatiivmeditsiin" pole selle 150 aasta jooksul ennast suutnud tõenduspõhisele meditsiinile tõestada, siis peaks see sulle midagi ütlema selle kvaliteedi kohta.
Platseebo on vägagi tõendatav. palju on tehtud uuringuid mis platseebo efekti kinnitavad.
"Vaktsiinid nõrgestavad organisme ja tapavad immuunsust" - palun võta google lahti ja loe natuke vaktsiinide kohta. antivaxxerite propaganda ei saa vastu reaalse elu faktidele.
l
linnu/ 24. märts 2016, 09:26

s
Skeptik/ 22. märts 2016, 22:09
Kui see soodavee joomine ravib kaugelearenenud vähki, siis miks siiani pole Raudsik saanud Nobeli meditsiinipreemiat, miks siis tuhanded teadlased maailmas näevad ilmaaegu vaeva vähiravimite välja töötamisel?MIks siis Eestis surevad sajad inimesed aastas vähki,miks siis nad ei joo soodavett, oleksid kohe terved.Selle Raudsikuga jutuga võib õnge võtta kerge usklikke, mitte aga reaalselt mõtlevaid inimesi.Kui palju on neid inimesi, keda see vee joomine on vähist päästnud?Ma mõtlen siiski tõeliselt haigeid inimesi, mitte neid, kes on kusagilt foorumist endale ise 101 maailma kõige hullemat haigust külge mõelnud.
l
LL/ 23. märts 2016, 06:32
ah et nüüd jõudsime vandenõuni kus imeravimi valmistajat tahetakse tappa korporatiivse meditsiinimaailma poolt.
võiks ju arvata et geniaalse ravimitootja mõrvamise asemel pakutaks ravimi tootmise eest minljoneid, aga mida mina ka tean, pole ma ju feissbuuki MMSI kogukonna liige ega midagi.
m
miks/ 22. märts 2016, 23:36
ütle mulle üks vähiravim.vaeva näevad juba sajandijagu,aga valmis ei saa
m
Mis Sa targutad,/ 22. märts 2016, 23:59
Raudsik pole sõnagi kaugelelevinud vähist rääkinud. Jutt käib üldtervisliku seisundi saavutamisest. Kui saavutad tervises tasakaalu, on ka vähem põhjust teiste haiguste seas vähki karta.
k
kjh/ 22. märts 2016, 22:06
Ei tea mis möll siis oleks kui mõni arst kanepit pooldama hakkaks.
SUURED --RAHAD ???/ 23. märts 2016, 04:42
AGA --Jutud käivad AINULT sellest-- palju Raha sisse toob ??? ,,,On Ravimite
müümise põhjus --mida rohkem on müüdud analoog --ravimeid eestis,,
SEDA suurem om Ravimite firmade Raha--kott,,
a
Asd/ 24. märts 2016, 08:02
Ravikanep on Eesti meditsiinis igati legaalne ja lubatud ravimeetod teatavate haiguste puhul, lihtsalt ükski arst pole julgenud seoses võimaliku kaasneva meluga seda välja kirjutada. Veel.
a
Asd/ 24. märts 2016, 08:10
Ravikanep on Eesti meditsiinis igati legaalne ja lubatud ravimeetod teatavate haiguste puhul, lihtsalt ükski arst pole julgenud seoses võimaliku kaasneva meluga seda välja kirjutada. Veel.
l
Lugeja/ 22. märts 2016, 22:06
Nõus eelpool kommenteerijatega. Tema suhtes toimuv nõiajaht on nagu labane koolikiusamine, kui keegi on erinev - hakkame halvustama. Organismis toimivad tõesti kindlad keemilised reeglid ja ükski meditsiini õppinu ei saa seda eitada. Selle juhtumi taustal ei tohi jah unustada, et meditsiin on äri - nii haiglad, apteegid kui ravimitootjad on äriettevõtted. Tuletage meelde kasvõi seagripi paanikat - tuli välja, et paanikat küttis WHO töötaja, kes oli seotud vastavat vaktsiini tootva firmaga. Kes hakkab valdkonna turvalisust kõigutama, see tehakse maatasa.
l
LL/ 23. märts 2016, 06:24
... koolikiusamine?
Kallis lugeja. Palun teadvusta endale, et tegemist on arstiga - tema sõnadel ning tegudel võivad olla elule ning surmale otsustav jõud.
Kui arst soovitab kontrollitud ning testitud ravimi asemel pseudoravimit, siis vajalikust ravist ilma jääva patsiendi jaoks võib see väga halvasti lõppeda.
Sellepärast on meditsiinimaailmas väljakujunenud reeglistik, kus arstid soovitavad vaid neid ravimeid mis on tõestatud toimega ning kliiniliselt testitud.
Siin ei tohi olla ruumi kõrvalekaldeks, sest mängus on inimeste elud.
l
LL/ 23. märts 2016, 13:13
Kas sa artiklit lugesid?
Ta vabandab MMS'i nagu oleks see ta enda toodang.
Feissbuuki kommuunimutile võib ju asja andeks anda, väljaõpetatud arstile siiski mitte.
Taandagu ennast selgesõnaliselt MMS'st ja ta jäetakse rahule. Teema ju keerleb selle ümber ikka veel.
u
22. märts 2016, 21:42
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
i
imelik/ 22. märts 2016, 22:07
et narkootikumiretseptidega äritsejatelt ei tohi litsentsi ära võta.
n
23. märts 2016, 02:14
no näed,narkarid lopsivad juba sulle miinuseid.sellepärast ei tohigi.
s
SOODA/ 23. märts 2016, 07:31
Sooda ja soolatootjad ei korralda ju "koolitusi" Hawail või Malediividel!