TV Uudised

Starman: Netflix annab veel ühe lisapõhjuse teleri ees aega veeta (2)

Toimetas Marge Sillaots, 7. jaanuar 2016, 15:20
 Reuters / Scanpix
Kui Netflix teatas, et laieneb uuest aastast ka Eestisse, ei näe Starman konkurendi turuletulemises midagi negatiivset.

"Me näeme Netflixis head täiendust, kuna see annab veel ühe lisapõhjuse teleri ees aega veeta. Nii Netflix kui ka meie enda Ajamasin TV Everywhere ja videolaenutus, täidavad kõik sama eesmärki – teha kvaliteetne meelelahutus paremini kättesaadavaks ja anda põhjust telerit vaadata, kuna inimesed ei sõltu enam telekavast, kellaaegadest ega asukohast," ütleb Starman Grupi äriarenduse direktor Toomas Tiivel.

Samal teemal

Tiiveli sõnul on Eesti vaatajale endiselt olulised kodumaised telekanalid ja eestikeelne sisu, mistõttu ta ei usu, et Netflix paneb inimesi Starmani teenusest loobuma. "Isegi väga kõrge Netflixi kasutusega riikides, nagu USA ja Suurbritannia, ei ole traditsiooniline TV vaatamine seetõttu märgatavalt vähenenud."

Netflix on justkui Youtube (või Spotify), mis mõeldud eelkõige filmidele ja telesarjadele. Vaatamiseks tuleb endale luua konto, mis võtab vaid mõned minutid. Teenus on tasuline; Eestis on võimalik valida kolme paketi vahel.

Paljusid sarju ja filme, mida mujal maailmas Netflixist vaadata saab, ei ole aga koos teenusega Eestisse jõudnud. Enamasti tähendab tuntud filmide või sarjade puudumine eelkõige seda, et firma pole jõudnud kokkuleppele erinevate tootjatega. Aeg-ajalt lubavad kokkulepped filme või sarju levitada vaid ka osades riikides, mistõttu võivad need näiteks olla vaadatavad USAs aga mitte Eestis.

2 KOMMENTAARI

a
Ametnik 22. juuni 2018, 10:50
Kes ütles, et teleri ees? Netflixil on rakendus olemas nii android, kui ka apple süsteemidel. kuu hind 9 - 13 eurot. Seega teler + nutitelefon
n
7. jaanuar 2016, 16:33
Netflix on olemas juba pikemat aega ja vaatan telekat vähem kui kunagi varem. Kunagi oli isegi Starmani 70 kanalit, aga vaadata ei leidnud midagi, täielik jama, mida televisoon edastab.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee