Eesti

Saagimi kiusujutust tõusis tulu: Soome tõsielusaade kogus rekordarvu vaatajaid  (19)

Toimetas Kristin Aasma, 2. november 2015, 15:29
Anu SaagimFoto: Teet Malsroos
Bravuuritar Anu Saagimi pillutud kriitika- ja kiusunooled Soome saatejuhi pihta tõstsid põhjanaabrite tõsielusaate "Yökülässä Maria Veitola" vaadatavuse rekordkõrgusele.

Eelmisel nädalal valgustas Õhtuleht kaasmaalasi Saagimi vägitegudest artiklis "Bravuuritar Saagim kiusas halastamatult Soome saatejuhti ja ütles "neeger"".

Anu Saagimi ja saatejuhi Maria Veitola kemplemisi kajastas ka mitu Soome meediakanalit. Saagim kommenteeris varmalt saate tegemist ja avaldas meediale oma värvikaid arvamusi, lennutades ka saatejuhi pihta naiselikult õelaid kriitikanooli.

Eelmisel kolmapäeval MTV3-s teleekraanile jõudnud Saagimi-jagu vaatas 159 000 inimest rohkem kui eelmist saadet, mil Maria Veitola sai öömaja Soome parlamendiliikme Teuvo Hakkaraineni kodus, kogudes telerite ette 641 000 televaatajat, kirjutas Ilta-Sanomat. Samas oli saate esimesel osal 409 000 vaatajat ning vahepeal langes televaatajate arv koguni 146 000-ni.

Ristomatti Ratia ja tema abikaasa Anu Saagimi Helsingis Kaivopuistol asuvas kodus ööbides tuli saatejuhil hakkama saada perenaise kriitikaga tema rõivaste ja väljanägemise pihta. Maria Veitola tunnistas, et tahtis sellest seltskonnast nuttes minema joosta. Pruukis Veitolal hommikul meikimata Saagimi silma alla ilmuda, kui perenaine soovitas: "Pane endale väheke meiki peale. Sa näed nii kohutav välja, et söögiisu läheb ära." Saagim kõndis ka rassismi ohtlikul ja libedal piiril ning kasutas sõna "neeger", mis Soomes on täiesti põlu all ja meil suhtutakse selle sõna kasutamisse ebalevalt.