TV Uudised

KANAL 2: me ei lahku 1. juulil vabalevist! (22)

Toimetas Marge Sillaots, 28. mai 2015, 15:06
Foto: SXC
Kuigi möödunud nädala lõpul teatati, et Kanal 2 kavatseb TV3 kombel lahkuda vabalevist 1. juulil, teatab telekanal nüüd, et üleminek toimub praegu teadmata ajal.

Kanal 2 juht Urmas Oru palub vabandust segaduse tekkimise pärast ja kinnitab, et kõik vaatajad saavad pärast 1. juulit oma lemmiksaateid vabalevi vahendusel edasi jälgida.

Samal teemal

"Tegelikult puudusid minu jutus viited kuupäevale ja selle eesmärk oli pigem selgitada telemaastikul toimuvaid protsesse. Jään oma sõnade juurde: pikaajaliselt vabalevis jätkamine on erakanalile muutunud mõttetuks. Kui võrrelda tele- ja internetimeediat, siis seadused annavad täna viimasele selged eelised. Võrreldes kohalikke telekanaleid välismaistega, siis soositakse välismaiseid kanaleid," ütles Oru. "Kahjuks läks aga see sisuline sõnum meediasse jõudes kaduma ja esile tõusis hoopis kuupäev, millest polnudki juttu" märkis Oru.

"Ma ei saa öelda, kas meie lahkumine vabalevist toimub aasta, kahe või viie pärast. Aga kinnitan, et 1. juulil 2015 seda ei juhtu. Eesti vaadatuima telekanalina püüame oma austajaid rõõmustada nii kaua kui vähegi võimalik. Palun veel kord segaduse pärast vabandust," ütles Oru.

Levira juhatuse liige Aare Siimon rääkis eelmisel nädalal, et nende poolt on tehtud kõik, mida saab, et veenda Kanal 2 jääma. "Aga ilmselt polnud see piisav. Oleme alati valmis nendega koostööd jätkama," ütles Siimon.

Vabalevi vaatajate osakaal suurenes möödunud aastal 9 protsenti ning vabalevi vaatas Emori andmetel 15 protsenti peredest - kokku 86 000 peret. Lisaks veel 19 000 peret, kes kasutavad TasutaTVd pere teise teleri vaatamiseks. TasutaTV kanalite vähenemine piirab televaataja valikuvõimalusi ning satelliit- või kaabel-TV teenuste tarbimisega kaasnevad televaatajale lisakulud.

22 KOMMENTAARI

m
mul on ka 30. mai 2015, 17:24
tasuta tv kanalid---vaatan toaantenniga ja ei maksa mitte sentigi kellelegi.
n
Nukits 29. mai 2015, 15:12
Ei ole usutav, et terve nädal läks telekanali juhil aega "meediaga suheldes tekkinud arusaamatuse" parandamiseks. Arusaamatust ikka vist polnud ja vabalevist lahkumine konkreetsel päeval oli kokku lepitud. Ju hirmutas vaatajate tagasiside, et head teed minna!
Loe kõiki (22)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
katharina.toomemets@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee