TV Uudised

23aastase Karl-Eriku päästsid väljakukkumisest televaatajate hääled

OTT LEPLANDI TÄDIPOEG STAARISAATES: ei tahtnud oma ebaõnnestumist televiisorist vaadatagi! (15)

Katharina Toomemets, 12. märts 2015, 07:00
PANEB SAATE KINNI?: "Kindlasti peaks igal osalejal olema tahtmine võita ja minagi loodan seda," ütleb Karl-Erik.Foto: TV3
"Ma vaatasin saatest poole ära ja kui näidati viimase teatripäeva osa, enam ei vaadanud. Minu jaoks oli see väga raske ja halb olukord!" räägib sama saate kolmanda hooaja võitnud Ott Leplandi tädipoeg Karl-Erik Tamme (23), kes pääses staarisaate stuudiovooru tänu televaatajatele. 

Kohtunikud ei suutnud nimelt otsustada, kas saata edasi tema või teine noormees ja palusid vaatajate abi. "See oli minu jaoks uus kogemus, ma ei ole varem ettelaulmisel käinud ja pisike närv oli sees," räägib Karl-Erik Tamme. "Teatrivooru a cappella osa ja duettide voor läksid mul üsna hästi. Teine küll mitte nii hästi, kui ma oleks tahtnud."

Teatrivooru kolmandas voorus tegi närv aga oma töö. "See lugu polnud mul piisavalt selge, et tuleks sellises situatsioonis automaatselt, seetõttu hakkasid sõnad meelest ära minema ja tuli veel rohkem närv sisse."

Noormehe sõprade sõnul polnud esitus aga pooltki nii hull, kui Karl-Erik rääkis. Kedagi oma tuttavatest Karl-Erik enda poolt hääletama ei sundinud. "Muidugi ma palusin Facebookis toetust, aga ei sundinud küll kedagi. Hääletamine on ikka vabatahtlik."

Kui tema teekond oleks katki jäänud, siis oleks noormees kurb olnud küll. "Kuid see poleks maailmalõpp ja ma oleksin ikka laulmise ja muusikaga edasi tegelnud," kinnitab ta. 

Hiiumaa poiss

Karl-Erik on pärit Hiiumaalt, õppinud Kärdla muusikakoolis trompetit ning gümnaasiumi ajal Vanalinna hariduskolleegiumis ka klassikalist kitarri. "Neli aastat olen laulmist õppinud WAF-koolis ja nüüd hakkan lõpetama Tallinna ülikooli laulumooduli eriala," räägib ta oma muusikalisest taustast.

"Otiga on meil väga head suhted – saame hästi läbi ja ta on alati väga abivalmis," ütleb Karl-Erik oma kuulsa sugulase kohta.

"Koos oleme laulnud paaril korral, mitte väga palju." Aastal 2011 astusid nad koos üles saates "Laulupealinn", kui Ott sai ülesandeks leida duetipartneriks sugulane.

"Varem nägime hästi tihti, aga viimasel ajal harvemini, sest Ott on igasugu telesaadete ja kontsertide tõttu palju reisinud," ütleb Karl-Erik, et aeg-ajalt nad ikka istuvad Otiga maha ja räägivad maast ja ilmast.

"Esmaspäeval just rääkisime, et peaks kokku saama."

Tarkuseteri, kuidas kohtunikele paremini meele järele olla, Ott veel Karl-Erikule kaasa andnud pole. "Võib-olla tulevad need siis, kui järgmine kord kokku saame, aga ta lubas mind aidata, kui vaja. Usun, et kohtunikega läbisaamisega mul probleemi ei ole."

Kas Karl-Erik astub nüüd sugulase kingadesse ja paneb saate kinni? "Ma ei julge siin veel seisukohta võtta," naerab ta.

Ott Lepland: meid on välimuselt Karl-Erikuga tihti sassi aetud

"Karl on tagasihoidlik ja sõbralik, väga lahe inimene. Ma olen tema seniste muusikategemistega kursis olnud siis, kui ta on mulle kokku saades neist rääkinud. Väga palju ei ole ta avalikkuse ees figureerinud. Välja arvatud "Laulupealinna" saade, kus me ühes saates koos laulsime. Ta on ka Vanemuise "Grease’is" kaasa teinud. Tore ja andekas poiss on," iseloomustab Karl-Erikut kuulus tädipoeg Ott Lepland.

Oti ja Karl-Eriku emad on õed ja lähedase sugulussuhte tõttu on neil ka palju ühiseid jooni. "Meid on välimuse mõttes palju omavahel segi aetud. On kaht sorti inimesi – ühed ütlevad, et me oleme väliselt väga sarnased, teised aga, et üldse mitte. Mingid maneerid ja žestid on ikka sarnased, see on sugulaste puhul loomulik," ütleb Ott ja lisab, et vanaema poolt jookseb nende suguvõsas, eriti meesterahvastel, läbi tugev sarnane joon nii välimuse kui ka iseloomu mõttes.

Ott annab nii Karl-Erikule kui ka ülejäänud osalistele pühapäevasesse saatesse kindlasti omalt poolt kaasa head soovid. "Nendega tegeleb seal Maiken, kes teeb alati head tööd ja kuna ta on saate juures nii kaua tegev olnud, oskab ta anda häid näpunäiteid."

Ott kinnitab, et otsest edu valemit, kuidas saade võita, ei oska isegi tema anda. "Tuleb pigem jääda iseendaks, usun, et seda ma talle ja kõigile teistele soovitangi. Väga palju sõltub seal televaatajast ja õnne peab olema kõvasti."

Samal teemal

10. märts 2015, 07:00
Superstaarisaates teatrivooru jõudnud 36aastane kolme lapse ema Liisa Uukkivi restaureeris maale rajatud uue kodu oma kätega
9. märts 2015, 10:10
Vaatajad jätsid superstaarisaatesse Karl-Erik Tamme!
8. märts 2015, 21:08
TV3 VIDEO | Staarisaate fännid saavad päästa Oskari või Karl-Eriku
8. märts 2015, 13:49
Superstaarisaate kohtunikud vajavad täna vaatajate abi!

15 KOMMENTAARI

s
Siimu täditütar 20. märts 2015, 02:26
Huvitav, kas see vaene poiss jääbki nüüd eluks ajaks Ott Leplandi tädipojaks või saab temast ka isiksus? Seda saadet ma, jumal tänatud, ei vaata, aga ...
(loe edasi)
k
kits kärneriks 13. märts 2015, 17:38
paljude meelest oli superstaar oskar,kahju et marja-liis aru ei saa,et rannapilon suurem
kogemus kui temal.oskar laulis pingevabalt,musikaalne ja palju parem hääl kui ilusal endlal.krt küll,see oskar peaks väliskonkurssidele minema
Loe kõiki (15)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
katharina.toomemets@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee