Eesti

Eetrisse jõuab keelatud dokfilm Barutost (4)

Toimetas Kaspar Käänik, 13. september 2013, 14:08
Foto: Kaader filmist
Täna kell 22.30 esilinastub Kanal 2s dokumentaalfilm "Baruto – tõlkes kaduma läinud". Kuigi film legendaarsest sumomaadlejast valmis juba mitu aastat tagasi, keelasid jaapanlased selle avaliku näitamise.

Tänaseni keelu all olnud dokumentaalfilm räägib Laekvere vallast pärit hiiglasest, sel kolmapäeval oma spordikarjääri lõpetamisest teatanud Kaido Höövelsoni alias Baruto üliraskest teest Jaapani sumomaailma tippu.

Samal teemal

Sumo on konservatiivse Jaapani kõige traditsionaalsem spordiala. Kuidas see juhtus, et üks Eesti maapoiss sai selle ala megastaariks nii Jaapanis kui ka mujal maailmas? Kuidas suutis Kaido lisaks väga suurele füüsilisele koormusele taluda ka erakordset vaimset survet, sest sumo on äärmiselt rangete traditsioonidega ala? Sellel alal ei tohi ka staarid rikkuda reegleid - neil ei tohi olla pruuti, nad ei tohi autot juhtida, nad peavad alati kandma kimonot ja patsi. Isegi kord aastas koju Eestisse sõitmiseks pidi Baruto pikalt ette luba küsima.

Film jälgib Kaidot tema karjääri kõige kiirema tõusu ajal aastatel 2005-2008. Filmitegijatele teadmata põhjustel keelas Baruto viimane koduklubi filmi näitamise televisioonis. Filmi autor ja produtsent Artur Talvik järgis seda keeldu kuni Baruto karjääri lõpuni, sest selle keelu rikkumine võinuks ohustada Kaido Höövelsoni karjääri.

4 KOMMENTAARI

h
harlii 14. september 2013, 19:34
Sa kohe uhke oled tõesti selle lolli kommentaari eest matsu ära teeninud...
u
uhke kohe 14. september 2013, 14:01
loodetavasti annab aus ning õige film ikka õige matsu sellele Barutole. Ega siis kaasmaalased või inimesele halastada ja eestlased kohe on sunnitud sumo nn.tallisaladusi av alikult näitama.
Kui saaks veel miskit moodi nässu keerata,küll saaks irvitada
Loe kõiki (4)