Eesti
Õhtulehe video!

POLIITREKLAAM? Peeter Võsa naaseb ekraanidele: see on töö, mitte valimispropaganda! (51)

Karoliina Vasli, Viljar Voog, 29. august 2013, 16:00
Foto: Viljar Voog
Kohalikel valimistel Põltsamaal kandideeriv riigikogu liige Peeter Võsa seikleb valimiste eel ja ajal ka teleekraanil. Võsa ja tema kodupartei uues saatesarjas eetilist probleemi ei näe.

Kolmapäeval ületas meediakünnise uudis, et IRLi Tallinna linnapeakandidaat Eerik Niiles Kross sa "eetrikeelu" ehk ei tohi osaleda Maire Aunaste uues saatesarjas "Mehed räägivad armastusest", mis jõuab eetrisse ETVs.

Samal teemal

TV3 aga valimiseelses ajas probleemi ei näe. Võsa saade kannab nime "Võimalik vaid Eestimaal". Saatejuhi sõnul on tema jaoks tegu siiski tööga, mitte valimisreklaamiga ja vaevalt, et telekanal talle lihtsalt tasuta reklaamiaega kingiks. Riigikogulane ütleb, et niikuinii on tema poliitiline tulevik veel segane ja ta tuli lihtsalt tegema seda, mida armastab.

Näiteks ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk on varasemalt rääkinud, et demokraatlikes riikides on tavaks, et valimistel kandideeriv ajakirjanik vahetult enne valimisi meedias oma nime ja näoga sõna ei võta.

Keskerakond aga toetab Võsa telekarjääri. Keskerakonna peasekretär Priit Toobal ütleb, et Võsa on nii tubli, et teda valitaks ka saateta. "Ma ei näe selles küll mingit probleemi," sõnas Priit Toobal. "Samal ajal käib ju näiteks ka valitsuse pressikonverents," märkis ta. Ta lisas, et riigikogulane peabki mööda Eestimaad käima ja inimestega suhtlema.

Sarnases olukorras oli Võsa ka nelja aasta eest, mil kandideeris Rakvere meeriks. Toona püsis ta Kanal 2 eetris saatega "Võsareporter".