Eesti
Vaata treilerit!

Ekraanile jõuab Eesti esimene dopingusari "Alpimaja" (7)

Toimetas Kaspar Käänik, 4. aprill 2012, 20:56
Telesarja "Alpimaja" võtted Radissoni hotellis. Filmiti stseeni ujumisliidu pressikonverentsilt, kus ajakirjanike ette astuvad dopinguga vahele jäänud ujumiskoondislased ja nende treener. Fotol Ivo Uukivi ja Kärt Johanson.Foto: Mihkel Maripuu (Postimees)
ETVs algab reedel, 13. aprillil viieosaline poliitiline põnevik "Alpimaja".

Loo tegevus käivitub Eesti naisujujate olümpiavõidu tühistamisest – sportlased olid kasutanud dopingut ja medalid tuleb tagasi anda. Kriisi hajutamiseks kutsutakse Eestisse Martin Kütt, eestlane, kes pole kodumaal olnud kuusteist aastat. Martin on rahvusvahelise mainega konsultant, suhetekorraldaja, külm ja karm professionaal, kes tegeleb poliitiliste kriiside summutamise ja meedia manipuleerimisega.

Samal teemal

Saabudes vallandab Martin Kütt kogu meeskonna, kes seni on kriisiga tegelenud, tal on omad meetodid. Ta töötab üksi ja ta saavutab alati tulemuse. Martin saab teada, et dopinguteemasse on segatud riiklik olümpiarahastu ja valitseva parteiga tihedalt seotud pank. Kriis, mis on alanud dopinguskandaalist, ähvardab paisuda suuremaks, ja võib ohustada kogu valitsuse püsimist. Kaevudes rohkem selle loo tausta, näib Martin aga sattuvat veelgi suurema vandenõu jälile, kus panused on väga suured. See surmav mäng toimub sfäärides, kus segunevad sport, suur äri, teadus ja poliitika.

Osades: Ivo Uukkivi, Kärt Tomingas, Jaanus Rohumaa, Uku Uusberg, Raivo Rüütel, Laine Mägi, Eva Klemets, Kadri Lepp, Laura Peterson, Helena Merzin, Andres Lepik, Rein Pakk jpt.

Stsenaarium: Indrek Hargla
Lavastaja: Gerda Kordemets
Režissöör: Margus Sikk
Muusika: Sten Šeripov
Produtsendid: Ivo Uukkivi ja Ken Saan
Idee: Ken Saan
Tootja: filmistuudio Kalevipojad

Eesti esimene dopingusari "Alpimaja" on ETV eetris reedeti kell 20.